Vücut Yapısına Göre Gelinlik Seçimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, vücut yapısına göre gelinlik seçiminin öneminden söz edeceğiz. Vücut yapısına göre gelinlik seçimi neden önemlidir, ve, neden vücut yapısına göre gelinlik seçimi yapmalıyız ki, hayalimizdeki gelinliği arayıp da bulmak varken? Vücut yapısına göre gelinlik giymek demek, gelinliğin, üzerinizde güzel durması, beğenilmesi anlamına gelmektedir. Hayalinizdeki gelinlik ise, üzerinizde, gözünüzde canlandırdığınız kadar da güzel durmayabilir. İşte bu nedenle vücut yapısına göre gelinlik seçimi önemlidir. İsterseniz, vücut yapısına göre gelinlik seçiminde size yardımcı olacak bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:


Minyon tipler için gelinlik modelleri: Minyon tipler için gelinlik modellerinde dikkat edilmesi gereken şey, gelinliğin çok kabarık, ya da işlemesinin çok fazla olmamasının gerekliliğidir. Minyon tipler için gelinlik modellerinde, üst kısmın dar; etek kısmının ise, giderek genişlediği alternatiflerin tercih edilmesi gerekmektedir. Minyon tipler için gelinlik modelleri arasında uygun olan bu model, zayıf ise de, gelinin güzelliğine güzellik, çekiciliğine çekicilik katacaktır. Çok işlemeli, ya da kabarık olan gelinlik modelleri minyon tipler için uygun olmamakla birlikte, bu gelinlik modelleri gelinden daha fazla ilgi görecektir dahi diyebiliriz.
Geniş basenliler için gelinlik: Vücut yapısına göre gelinlik seçiminde, geniş basenliler için gelinlik modelleri hakkında da bilgi almamız gerekmektedir. Geniş basenliler için gelinlik modellerinde, omuzların açıkta kaldığı gelinlik modellerini tercih etmeniz önerilmektedir, bu şekilde, dikkatlerin basen kısmına değil de daha yukarıya çekilmesi olanaklı hale gelecektir. Gelinliğin üst kısmı, önde üçgen olur, ve çok parçalı olursa, ve bele doğru da sivri bir şekilde inerse, geniş basenliler için gelinlik daha etkileyici bir görünüme kavuşacaktır. Bir de, geniş basenliler için gelinlik seçimi yapılsa dahi, gelinlik korsesinin dar olmasına dikkat etmeniz önerilmektedir.
Kısa boylular için gelinlikler: Vücut yapısına göre gelinlik seçiminde, kısa boylular için gelinliklerin etekleri çok kabarık olmamalıdır. Kısa boylular için gelinliklerin kabarık olması demek, boyun daha da kısa görünmesi anlamına gelmektedir, bu bilgiyi akıldan çıkartmamak gerekir. Düz bir şekilde inen etek modeli bulunan gelinlikler, kısa boylular için geliklikler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, kısa boylular için gelinlikler arasında kısa gelinliklerden de söz etmek gerekir. Topuklu ayakkabılar ile giyilecek olan kısa gelinlik modelleri, eğer askıların yukarıdan vücudu çekmesi de olanaklı hale getirilecek olursa, gelinin daha uzun boylu görünmesi olanaklı hale gelecektir.
Kalın kollular için gelinlik modelleri: Vücut yapısına göre gelinlik seçiminde, kalın kollular için gelinlik modellerine baktığımızda, omuzları açıkta bırakan, kolları ince bir dantel ile kapatan gelinlik modelleri, kalın kollular için gelinlik modelleri arasında ideal nitelikte düşünülmektedir.
Uzun boylular için gelinlik modelleri: Vücut yapısına göre gelinlik seçimi yapacak olanlar arasında en az zorlanacak olanlar için, uzun boylular için gelinlik modellerinin alternatifinin çok fazla olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Uzun boylular için gelinlik modellerinden bahsederken, kabarık gelinlikleri, straptez kesim gelinlik modellerini rahatlıkla tavsiye edebiliriz. Uzun boylular için gelinlik modellerine, pek çok gelinlik uygun nitelik taşımaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası