Vücut Şekline Göre Etek Seçimi

Vücut Şekline Göre Etek Seçimi

Vücut şekline göre etek seçimi, kıyafet kombinleri için önemli bir detaydır. Giysi dolaplarınızın en feminen parçaları arasında yer alan etekler, kum saati vücut tipine göre etek ya da armut vücut tipine göre etek şeklinde tercih edildiğince daha hoş görünmenizi sağlamakta ve kıyafetlerinizi tamamlamaktadır. O halde hemen, vücut şekline göre etek seçimini nasıl yapmanız gerektiğinden söz etmeye başlayalım.

Vücut Şekline Göre Etek Seçimi

■ Armut Vücut Tipine Göre Etek: Armut vücut tipine göre etekler büzgülü ve midi olmalı. Belinize oturup, sonrasında alt kısma indikçe süzülen etekler vücudunuz için oldukça güzel bir görüntü ortaya koyacaktır. İnce beliniz bu model etek ile ortaya çıkarken, geniş kalçalarınızın da kapanması sağlanmış olacaktır.

■ Elma Vücut Tipine Göre Etek Seçimi: Elma vücut tipine göre etek arıyorsanız, yani kalın belinizi; ya da aşağıya doğru incelen kalın bacaklarınızı giyeceğiniz etek ile kapatmak istiyorsanız, yüksek belli patenci eteklerinden yana tercih hakkınızı kullanabilirsiniz. Patenci etekler sadece yüksek belli değil; aynı zamanda kısadırlar da. Sadece kalın beliniz değil, patenci eteğinin yüksek belli kemeri ile karnınız da kapanacaktır. Kısa oluşu da aslında, saklayacak herhangi bir şeyinizin olmadığı izlenimini karşı tarafa verir ve ince bacaklarınız ile ortada rahatça süzülebilirsiniz.

■ Kum Saati Vücut Tipine Göre Etek: Kum saati bir kıvrımlı vücuda sahipseniz, kalem kot etek sizin için, vücut şekline göre etek seçiminde tam isabet olacaktır. Bu etek ile rahat ve fit olur; aynı zamanda kalçalarınızın yumuşak şeklini vurgulamış olursunuz.

■ Minyon Tipe Göre Etek: Minyon tipli iseniz; yani kısa boylu iseniz, vücut şekline göre etek seçiminde, boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için tercihinizi A line mini eteklerden yana kullanmalısınız. Diz üstü bu etekleri topuklu ayakkabılarla kullanmanız halinde bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlamış olursunuz.

■ Uzun Boya Göre Etek: Eğer uzun boylu iseniz, bir de vücut tipiniz güzelse, aslında size ne giyseniz yakışır. Ancak pek çok uzun boylu kadının, zaten boyun uzun, topuklu ayakkabı giyemem gibi bir takıntısı vardır. Eğer sizin de böyle bir durumunuz var ve bacaklarınızın çok ortaya çıkmasını istemiyorsanız, midi kalem eteklerden destek alabilirsiniz. Bu eteklerde bacak boyunuzun uzunluğu yine ortaya çıkar; ama bacaklarınızı saklamış olursunuz.

Eski Yorumlar
  1. Fırat
  2. Fırat
    • Almina

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.