Topuklu Ayakkabı İle Nasıl Düzgün Yürünür?

Topuklu ayakkabı kullanan kadınlar genel olarak erkekler tarafından etkileyici bulunurlar. Ve zaten kıyafetler de topuklu ayakkabı ile üzerinizde daha güzel durur. Ancak şu var ki, topuklu ayakkabı ile, spor ayakkabı ile olduğu kadar rahat yürüyemezsiniz. Peki o halde, topuklu ayakkabı ile nasıl düzgün yürünür sorusunun yanıtlarını gözden geçirin… Topuklu ayakkabı ile yürümenin püf noktalarını, ve topuklu ayakkabı ile yürümek hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceğinizi belirtelim; ve hemen bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Topuklu Ayakkabı İle Nasıl Düzgün Yürünür?

Her şeyin öncesinde şunu unutmayın: Eğer siz bugüne kadar düz, ve hatta spor ayakkabı giymeye alışmış iseniz, ayaklarınız da buna alışmıştır; ve bu şu anlama gelir: Topuklu ayakkabı giydiğinizde, ayaklarınız bu durumdan rahatsız olur, siz yürümekte zorlanırsınız, bir müddet sonra ayağınız ağrımaya, hatta su toplamaya başlar… Bu nedenle, bir topuklu ayakkabı aldığınızda, onu yolda – sokakta kullanmaya başlamadan önce, evinizde, bir müddet kullanın, ve ayağınızı topuklu ayakkabı ile yürümek konusunda alıştırırken, ayakkabının da ayaklarınıza alışmasını sağlayın. Böylece, almış olduğunuz topuklu ayakkabı ile yürümek sizin için çok daha kolay olacaktır.

Topuklu ayakkabı giymenin püf noktalarından bir diğeri de, ayağınızı, sadece o ayakkabıya değil, topuklu ayakkabıya alıştırmaktır. Bunun için, ilk önce dolgu topuk ayakkabılar giyin, sonrasında yumurta topuklu ayakkabılar kullanmaya başlayın, ardından da, alçak topuklu ayakkabılar giyerek alışmaya devam edin. Bununla birlikte, ayakkabılara alışana kadar, bilekten bağlı olmalarına da dikkat edin ki, yürümeniz sırasında desteği bileklerinizden almanız olanaklı hale gelmiş olsun.

Artık, topuklu ayakkabı ile nasıl düzgün yürünür sorusunun yanıtlarını bildiğinize göre, topuk yüksekliğini arttırabilir, ve platform topuklu ayakkabılara geçiş yapabilirsiniz. Ancak bu noktada, yine ilk olarak bilekten bağlamalı ayakkabı almalısınız. Ancak bu şekilde rahat yürürsünüz. Bunun dışında platform topuklu ayakkabı kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da ayakkabının önden de bir topuğunun bulunması gerektiğidir. Ve siz bu şekilde, yüksek olan platform topuğu daha alçak olarak hissedebilirsiniz. Ayakkabının ortopedik olması ise, sizi raharlatacak önemli detaylar arasında yer alan diğer bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

Topuklu ayakkabı ile yürümenin püf noktaları arasında yer alan bir diper detay da, ayakkabının ayağınıza büyük; ya da küçük değil, tam olmasıdır. Bunun yanında, sadece parmak ucunuzda durmanızı sağlayacak kadar yüksek topuklu ayakkabılar da almamanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu durum sizin, hem güzel görünmemenize; hem de rahat yürüyememenize neden olur. Balerinden farksız olursunuz, ve her an öne devrilecek gibi görünürsünüz…

Topuklu ayakkabı ile yürümenin püf noktaları arasında yer alan bir diğer detay da, attığınız adımların birinin, diğer ayağın önüne olmasının gerekliliğidir; ve, parmak uçlarının da hafif dışa doğru basılması gerektiğini unutmamalısınız. Ancak bu şekilde kendinizi, yüksek topuklarla düşmekten koruyabilirsiniz.

Dizlerinizi kırmadan, komple bacağınızı kullanarak adımlarınızı atmalı, ve, yürürken, bakışlarınızı ayaklarınıza değil, direk olarak karşıya doğru yönlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası