Topuklu Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlığımız elbette her şeyden önemli… Ama kadınların, sağlıkları elden gidene kadar, daha çok değer verdikleri bir şey var: Nasıl göründükleri… Bir kadının etkileyici, çekici görünebilmesi için topuklu ayakkabı giymesi gerekebiliyor, ve topuklu ayakkabı giymenin ne kadar zor olduğunu bilmeyenimiz yok… Ama yine de, sırf daha iyi görünebilmek için kullanmaktan vazgeçmiyoruz… Ama, topuklu ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenleri bilirsek, aslında topuklu ayakkabılarımızı rahatlıkla giyebiliriz… Peki topuklu ayakkabı alırken nelere dikkat edilmeli? Topuklu ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Topuklu Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Topuklu ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, ayak ile aynı ölçüde ayakkabı alınmasının gerekliliğidir. Hem ayak ölçünüz, yaşınıza, bazı sağlık problemlerine bağlı olarak değişebilir; hem de üretilen ayakkabıların ölçüleri birbirini tutmayabilir. Bu nedenle, topuklu ayakkabı almadan önce onu denemeli, hem genişliği, hem de uzunluğu konusunda ondan emin olmalısınız.

• Eğer ayak sağlığı ile ilgili, düz taban gibi bir probleminiz varsa, ilk olarak bir uzman tarafından problemin çözümüne ilişkin yardım almalısınız. Söz konusu sorunların varlığı durumunda, topuklu ayakkabı sizi herkesten daha fazla rahatsız eder. Bu nedenle ayak tipi, şekli, ve sağlığınız hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.

• Uzun süre giyeceğiniz topuklu ayakkabının topuğu mutlaka kalın olmalıdır. Stilettoların ince topukları, ayağınızın yürürken dengesini kaybetmesine, ve sallanmanıza neden olur. Bu nedenle, topuklu ayakkabı alırken, olabildiğince kalın topuk tercih etmelisiniz. Her ne kadar etkileyici olmak için de topuklu ayakkabı alıyor olsanız, sallanarak yürüyen bir kadının, ilgi çekici olmadığını bilmelisiniz.

• Ayakkabının tabanı ne kadar ince olursa, ayağınıza o kadar baskı, ve dolayısı ile de ağrı yapar. Bu nedenle kalın tabanları tercih etmeli, mümkünse kauçuk tabanlardan yararlanmalısınız. Ya da, platformlu ayakkabı kullanmalısınız. Aksi halde, topuklu ayakkabı ayağınızda özellikle uzun süre kalacaksa çok rahatsız olursunuz.

• Topuklu olmak kaydı ile, kış aylarında bot; ya da çizme de kullanabilirsiniz. Botlar, ayağınızı kavrayacaklarından dolayı sizi daha rahat ettirirler. Bununla birlikte, yaz aylarında da bantlı topuklu ayakkabı kullanmanızı önerebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası