Smart casual Nasıl Giyinilir?

Smart casual Nasıl Giyinilir?

Smart casual kıyafet örneklerinden söz edeceğimiz ilerleyen bölümlerde, Smart casual kadın kombinleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Ve bununla birlikte, Smart casual nasıl giyinilir sorusunun yanıtları hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Peki ama son dönemlerde çok yaygın olan Smart casual nedir? Silikon Vadisi çalışanları takım elbiseyi protesto etmek adına 1939 yılında Smart casual akımını başlatmışlardır. Şimdi ise bu akım sadece Türkiye’de değil, neredeyse tüm dünyada moda.

Smart casual kadın kombinleri ve Smart casual kıyafet örnekleri ülkemize yabancı firmaların getirmiş olduğu kıyafetlerle birlikte girmiş olmanın yanında, Smart casual nasıl giyinilir sorusunun yanıtları da sektörden sektöre değişkenlik gösterebilmektedir. Peki tüm bunların yanında genel olarak Smart casual nedir? Rahat ancak gösterişli kıyafetlere genel itibari ile Smart casual adı verilmektedir. Sadece günlük yaşamda değil, Smart casual kıyafet örneklerine akşam yemeklerinde de rastlanabilir.

Smart casual kadın kombinleri, klasik takım elbiselerin aksine, şık ve rahat, abartıdan uzak kıyafetlerin kullanılması ile oluşturulmaktadır. Dünya genelinde çok popüler olmakla birlikte, bu akıma siz de uymak istiyorsanız, işte buun püf noktaları:

Smart casual Nasıl Giyinilir?

■ Smart casual kıyafet örneklerinden ilkini blazer ceket ve bir jean pantolon ile kolayca oluşturabilirsiniz. Kapri ya da rippet olmamak kaydı ile giyeceğiniz bir jean ve onun üzerine bir blazer ceket, sizi oldukça cool ve şık gösterecektir.

■ Bir bol kumaş pantolon üzerine basic bir t-shirt giyerek, hem Smart casual akımına uyup, hem rahat; hem de şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

■ Ayakkabılarınızı da Smart casual kadın kombinlerine dahil etmek isterseniz, ince topuklu bir ayakkabının üzerine basic bir jean pantolon kullanın. Ve onun üzerine de beyaz gömlek giyin. İşte sizin için Smart casual kıyafet örneklerinden biri daha…

■ Jakarlı pantolon üzerine sade bir bluz ya da kazak giyerek de Smart casual nasıl giyinilir sorusuna yanıt bulmuş olursunuz. Ancak bunu yaparken isterseniz desenlerden de rahatlıkla destek alabileceğinizi unutmamalısınız.

■ Tulım kullanarak tek bir parça ile de şıklık elde edebilirsiniz. Ancak bu noktada aksesuarlardan destek almayı da unutmamalısınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.