Nikaha Giderken Ne Giyilir? Nikaha Giderken Giyilecek Kıyafetler

Nikaha Giderken Ne Giyilir? Nikaha Giderken Giyilecek Kıyafetler

Nikaha giderken giyilecek kıyafetlerin neler olabileceği her kadının kafasını karıştırır. Şöyle ki, bir nikah töreni en çok 15 dakika sürer. Evlenen çiftler nikah sonrası yemek ya da eğlence düzenler; ama bu organizasyonlara sadece samimi tanıdık ve akrabalarını davet ederler. Nikaha giderken nasıl giyinmeli ve nikaha giderken ne giyilir sorularının yanıtlarını merak edenler ise sadece nikah törenine davetlidirler. Dolayısı ile 15 dakika için söz konusu bir hazırlanma sürecine gerek duyulmaktadır. Nikahta çok şık insanlar da olacaktır; çünkü sonrasında bir organizasyon vardır. Ve o organizasyona katılacak olanların şıklığı, sadece nikah törenine katılacak olanların sıradan giyimini sönük bırakabilir. İşte akıl karıştıran durum da budur. Ama artık kafanızın karışmasına gerek yok. Sizleri ilerleyen bölümlerde, nikaha giderken giyilecek kıyafetler ile tanıştıracağız. Bu noktada şu detaya dikkat edin: Bir ortama katılırken yapmış olduğunuz tüm kıyafet, saç ve bakım hazırlıkları, ortamdakilerden önce kendinize olan saygınızdan ileri gelmektedir. Dolayısı ile herkesten önce kendinizedir göstermiş olduğunuz çabalar.

Nikaha Giderken Ne Giyilir? Nikaha Giderken Nasıl Giyinmeli?

Nikaha giderken giyilecek kıyafetler arasında abiye, uzun ya da abartılı kıyafetler yer almamaktadır. Olur da nikah sahibi yakın akrabanız ya da arkadaşınız olur, o zaman giyebilirsiniz. Ancak aksi takdirde, giyeceğiniz uzun, abartılı ve abiye kıyafetler, sizi diğer davetlilere düğün sahibi gibi gösterir. Bununla da kalmaz, davetliler size de diğer düğün sahiplerine olduğu gibi ilgi gösterir ve dolayısı ile düğün sahipleri bu durumdan rahatsızlık hissi duyarlar. Takdir edersiniz ki ön plana çıkması gerekenler onlardır. Bu nedenle, nikaha giderken ne giyilir sorusunun yanıtları arasında uzun, abartılı abiyeler yer almamaktadır.

Nikaha giderken nasıl giyinmeli sorusunun yanıtları arasında sıradan pantolon ve bluzlar da yer almaz. Abartılı giyinmek nasıl ki nikah sahibine haksızlık olarak nitelendiriliyorsa, sıradan giyinmek de onları önemsemediğiniz anlamını ifade eder ve dolayısı ile kırılmalarına neden olabilir. Sizin de nikahınız olsa, davet ettiğiniz insanların şıklık yarışına girmesini istersiniz, öyle değil mi? Çünkü bu sayede nikahınızın bir havası olur. Ayrıca sadece nikah sahibini düşünerek değil, kendinizi düşünerek de basit kıyafetler giyinmemelisiniz. Biraz önce de belirttik ya, kendinize olan saygınızı hatırlayın. Çok şık insanların arasında sıradan mı kalmak istersiniz?

Kıyafetinizin rengi beyaz da olmamalı. Sadece nikahlarda değil, düğünlerde dahi beyaz renk tercih etmemelisiniz. Unutmayın, beyaz saflık ve masumiyetin rengidir. Dolayısı ile sadece gelinin kullanması gerekir. Gelinliği ile o ortamda ilgi görmesi gereken tek kişi gelindir. Diyelim ki bunu nikah sahibine sordunuz ve o önemsemedi. Ama siz yine de beyaz rengi tercih etmemelisiniz. Çünkü konukların da eleştiri okları arasında kendinize beyaz giyerek yer edinmiş olursunuz. Nikaha giderken giyilecek kıyafetler arasında bu nedenle beyaz kesinlikle yer almamaktadır.

Peki giyilmemesi gerekenleri bir kenara bıraktıktan sonra, şimdi de nikaha giderken ne giyilir sorusunun yanıtlarına, verebileceğimiz önerilerle bakmaya devam edelim. Düz, sade bir elbise, sizin nikaha giderken giyilecek kıyafetleriniz arasında yer alabilir. Bunun yanında şık bir pantolon giyip, üzerine ipek bir bluz da giyebilirsiniz. Gösterişe ağırlık vermemeniz gerektiğinden söz ettik. Dolayısı ile şık olmak ve bulunduğunuz ortama özen göstermek sizin için yeterli amaç olmalıdır. Bu noktada tercihinizi elbiseden yana kullanacaksanız, boyunun çok uzun olmaması gerektiği gibi, çok kısa da olmamasına dikkat etmelisiniz.

Sıra ayakkabı tercihine geldiğinde, rahatlıkla topuklu ayakkabı kullanabilirsiniz. Nikah töreni kısa süreceği için, kullanacağınız topuklu ayakkabı ayaklarınızı rahatsız etmeyecektir. Ancak elbisede olduğu gibi ayakkabıda da topuk boyunu abartmamaya dikkat etmelisiniz. Aslında sadece nikahta değil, diğer zamanlarda da çok yüksek topuklu ayakkabılar giymek, psikolojik problem olarak nitelendirilmektedir. Sahnede gösteri yapacakmış gibi bir hava yansıtmanıza çok da gerek yok öyle değil mi? Elbisenize uygun bir topuklu ayakkabıya uyumlu bir çanta da alarak kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.

Nikaha giderken nasıl giyinmeli sorusuna yanıt bulduktan sonra sıra saçlara ve makyaja geliyor. Bu noktada saçlarda düz fön kullanılması çok ideal bulunurken, makyajın ise uçuk tonlarda yapılması tercih ediliyor. Aslında tüm bu bilgiler de bize basitçe şunu gösteriyor: nikaha giderken ne çok abartılı; ne de çok özensiz olmamalısınız. Şık olur ve ortama uyum sağlarsanız, sonrasında başka bir ihtiyacınız kalmayacaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.