Mont Ve Deri Mont Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Havaların soğuması, yağmur, ve karın artık gelmiş olması dolayısı ile, giysilerimizi kalınlaştırmaya, bir kaç parça kıyafet giyinmeye başladık… Bizi yağmurdan koruyacak, aynı zamanda şık gösterecek, e bir de kullanışlı, modası geçmeyecek mont alırken nelere dikkat edilmeli? Mont alırken dikkat edilmesi gerekenleri bilirsek, evimizden çıktığımızda, son zamanlarda moda olan tarz olamama kaygısından uzak kalabiliriz. O halde, biz bu yazımızda sizlere, mont alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtlarını aktaralım…

Mont Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her şeyin öncesinde belirtmeliyiz ki, modacıların kadınlar için bir önerisi bulunuyor; o da, kaşe mont almamak… Kaşe montlar, kişilerin yaşını olduğundan daha büyük gösterebiliyor. En azından, 20 – 25 yaşlarındayken kaşe mont almamalısınız. Yani bu noktada şunu da belirtebiliriz: henüz daha anneanne, babaanne olmadıysanız, kaşe montlardan uzak durmalısınız…

Mont alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, montun sıcak tutabilme özelliği… Süs olsun diye değil, sıcak tutsun diye mont aldığınızı unutmamalısınız… Bunun için, alacağınız montun kumaşı ince dahi olsa, astarının kalın, ve rüzgar geçirmeme özelliğine sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İnce kumaşlı kalın astarlı montların, kalın kumaşlı montlara oranla daha çok tercih edildiğini de bilmelisiniz.

Mont alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de su geçirmeme özelliğine sahip olmasıdır. Aksi halde, kışın yağmurunda karında, aldığınız montu kullanamayacağınız için sadece dolap bekçiliği yapacaktır.

Alınacak olan montun, ceplerinin çok olması da dikkat edilmesi gereken bir diğer konu. Malum cep telefonlarımız oldukça büyüdü; bunun yanında eldiven gibi kullanım kış aylarında kullanımı yoğun olan eşyaların da zaman zaman cepte taşınması istenebilir. Bu nedenle, cep bakımından zengin montlara bakmanız önerilmektedir.

Kullanım alanının yaygın olduğu montları da tercih ederseniz, farklı mekanlarda farklı giysilerle kombin edebileceğinizi unutmamanız gerekir. Örneğin bir deri montu, gerek gördüğünüz zamanlarda, bir abiye kıyafetin üzerine de giyebilirsiniz.

Mont alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da, sizi terletmemesinin gerekliliğidir. Kumaş buna yönelik olarak tasarlanmış olmalıdır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da, katlandığında rahat bir şekilde çanta içerisine sığabilen montların satın alınmasının gerekliliği. Soğuk günlerde, kapalı mekanların ısıtma sistemlerinin oldukça güçlü olduğunu düşünecek olursak, herhalde üzerimizdeki montun bize ne denli fazla geleceğini anlamamız daha kolay olur. Elimizde de taşımak istemeyiz öyle değil mi?

Temizliği kolay olan montların alınması da, verilen paranın karşılığının alınması adına dikkat edilmesi gereken bir diğer detay olarak karşımıza çıkmaktadır…

Deri Mont Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Deri mont alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada, bilinen bir mağazadan alınmasının gerekliliği yer almaktadır. Deri mont satan mağazaların bir adet sertifikaları bulunması gerekir. Bu sertifikaya bakarak, alacağınız deri mont hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Deri mont fiyatı önemlidir elbette, ancak, kaliteli deri mont fiyatlarının da zaman zaman kampanyalar ile düşüş moduna geçtiğini unutmamalısınız. Yumuşak, tok; ve kaygan bir deri olması gereken deri montun içindeki astarın kalın, saten olmasına dikkat edilmelidir. Renk bakımından ise, kahverengi, ve siyahın, deri montlarda en çok kullanılan renkler arasında yer aldığını unutmamanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası