Kıyafet Renkleri Neyi İfade Eder?

Kıyafet Renkleri Neyi İfade Eder?

Kimi insanlar sürekli olarak aynı kıyafet renklerini seçer. Kimileri ise, o anda hangi kıyafet rengi hoşuna gidiyorsa o kıyafeti giyer. Ama aslında her kıyafet renginin farklı bir şey ifade ettiğini biliyor muydunuz? Kıyafet renkleri neyi ifade eder? Bu yazımızda sizlere bu sorunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Siz de, insanların kıyafetlerine bakarak, onların ruh hali; ve kişilikleri hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz… İşte o renkler, ve ifade ettikleri:

Kıyafet Renkleri Neyi İfade Eder?

Mor: Kişiliği renkli olanlar kıyafet rengi olarak moru tercih edebilirler. Meditasyon yapanlar mor rengi rahatlıkla kullanabilir. Değişimi sevenlerin rengi olan mor, aynı zamanda stresi azaltıcı özellik de göstermektedir.

Pembe: Genellikle hiperaktif, yani yerinde duramayan insanlar pembe kıyafet rengini tercih ederler. Bununla birlikte, kendini iyi hissetmek isteyen, ve genç görünmeyi hedefleyenlerin de pembe giyebileceklerini belirtebiliriz…

Beyaz: İyi niyetli, ve kalbi temiz insanlar beyaz renk kıyafetleri çok severler. Aynı zamanda, kıyafet renkleri arasından beyazı tercih edenler uyumlu kişiliklerdir. Mükemmeliyetçi, dengeyi seven kişilerin de beyaz giydiklerini söyleyebiliriz.

Kırmızı: Atılgan insanların rengi olan kırmızı, aynı zamanda kendine olan güveni, ve korkusuzluğu da simgeler. Hız, iyileşme isteği, ve enerji gereksinimi de kırmızı kıyafet renginin tercih edilmesine neden olabilir.

Kahverengi: Yaşamları sade şekilde geçen kişiler kahverengini kıyafet renkleri arasından tercih ederler. Yalınlık, olduğu gibi görünme, ve basit şekilde bazı şeyleri kazanabilme isteği, kahverengi kıyafet seçenlerin tercihi olarak belirtilmektedir.

Gri: Depresif ruh hali sergileyen kişilerin gri giydikleri belirtilmektedir. Bu nedenle, üzerinde gri renk kıyafet bulunanlara karşı dikkatli olmak gerekir. Bunun yanında, kararsız, ne yapmak istediğini bilmeyen insanlar gri rengi severler.

Altın Sarısı: Kararlı, ve karakteri sağlam olan kişiler altın sarısını kıyafetlerinde tercih edebilirler. Mükemmeliyetçi, kendine güvenen, yaratıcı, ve olaylar üzerinde otorite sahibi kişiler altın sarısını tercih edebilirler.

Siyah: Ya hep, ya hiç diyenler siyah rengi tercih ederler. Eğer iş yerinde, ya da kilolarını saklamak için siyah giymiş olmayan, sadece keyfi olarak siyah giyen bir kişi ile karşı karşıya kalırsanız, hem dikkatli, hem de tutarlı olmalısınız, çünkü onlar hep aşırı uçlardadırlar.

Bronz Bakır: Sıcak kanlı insanlar bronz bakırı tercih eder. Aynı zamanda kıyafet renkleri neyi ifade eder diyenler için bronz bakırın, aşkın, ve tutkunun temsilcisi olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.

Turuncu: Görsel, ve pratik zekası fazla olan kişiler turuncuyu tercih etmektedirler. İstek; ve yaratıcılık ruh hali içerisinde olanların turuncu kıyafet rengini tercih ettiklerini belirtebiliriz.

Sarı: Akılda kalıp, daima göz önünde bulunmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir renk olan sarı, vücutta kasların hareket halinde olmasını sağlayan bir renk olarak da bilinmektedir.

Yeşil: Asil, kararlı, ve çevrelerinde bulunan insanlara huzur veren kişilerin rengi olan yeşil, vücudun, ve beynin rahatlamasını da sağlayan renkler arasında yer almaktadır. Uyumu, ve dengeyi simgeler.

Mavi: Çevresine huzur verenlerin tükettiği bir renk olan mavi, insanları sakinleştirici özelliği ile bilinmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.