Kısa Boyluların Giyim Tarzı Ve Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

Fiziğinden, saç, ya da göz renginden şikayetçi olmayan insan bugüne kadar dünyaya gelmemiş olsa gerek; bundan sonra da geleceğinden şüpheliyiz. Öyle ki, görmüş olduğunuz uzun boylu bir kadını çok beğenirsiniz; fiziği manken gibidir, ama, o halinden memnun değildir. Kendisinden daha uzun boylu bir erkek ile birlikte olmak ister, ya da topuklu ayakkabı giymekten, daha uzun boylu olacağı için çekinir… Kısa boylu kadınlar için de benzer durumlar söz konusudur. Onlar da daha uzun boylu olmak isterler. Bunun için topuklu ayakkabı giymekle kalmaz, kısa boylular nasıl giyinmeli şeklinde sorular sorarlar. Kısa boyluların giyim tarzı nasıl olmalı sorusuna yanıt olabilecek, kısa boyluların giymesi gerekenler ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde sizlerle paylaşmaya çalışacağız…

Kısa Boylular Nasıl Giyinmeli? Kısa Boyluların Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Kısa boyluların giymesi gerekenler arasında, çok süslü; ya da dik çizgili, veya uzun giysilerin bulunmadığını belirterek bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım. Kullanılacak olan kemerler geniş olmamalı, bununla birlikte, cepleri büyük giysiler kesinlikle tercih edilmemeli. Çünkü bunların tamamı, boyun daha da kısa görünmesine neden olan durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Etek kullanımının gerçekleştirilmesi halinde, geniş eteklerden kaçınılmalıdır. Elbise kullanımı tercih edilecekse, kemerinin tek renk olması; ve ince olmasına dikkat edilmelidir. Şapka kullanımında, kenarların büyük; ve geniş olmaması gerektiği unutulmamalıdır. Ceket kullanımında kısa ceketlerden yararlanılmalı, bu sayede, belden üst kısmın uzun gösterilmesi sağlanmalıdır.

Yağmurlu havalarda manto kullanımı gerçekleştirilecekse, kesinlikle bol olanlar değil, olabildiğince dar, vücudu saran modeller tercih edilmelidir. Şapkalar yüksek olmalı, ve bu şekilde başın üst kısmının da yüksek, ve uzun görünmesi sağlanmalı, ayakkabı kullanımında ise, olabildiğince zarif, ve topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Çantalar olabildiğince küçük olmalı, aksesuarların da büyük olmamasına dikkat edilmelidir.

Kısa boyluların, saçlarını çok uzun kestirmemeleri gerektiğini de belirtelim. Özellikle gerektiği zamanlarda yüksek topuz yapılabilecek uzunlukta saç modelleri kısa boylular için idealdir. Yüksek topuz, saçın üst kısmından, boyun uzun görünmesini olanaklı hale getirecektir. Bundan daha uzun saçlar, kişilerin saçları ile ön planda olmalarını sağlayacağı için tercih edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası