Kısa Boylular Nasıl Giyinmeli?

Bu yazımızda sizler için, kısa boylulara kıyafet önerilerinde bulunmaya çalışacağız… Kısa boylular nasıl giyinmeli, kısa boylular nasıl pantolon giymeli, kısa boylular nasıl çanta seçmeli… gibi pek çok sorunun yanıtını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Boyunuz kısa diye üzülmeyin, Türk toplumu olarak genelde boyumuz kısa, ve aslında, kısa boylulara kıyafet önerilerini dikkate alırsak, boyumuz aslında sandığımız kadar da kısa görünmeyebilir…

Kısa Boylular Nasıl Giyinmeli?

Her şeyin öncesinde, boyunuz kısa ise; ve daha uzun görünmek istiyorsanız, kıyafetinizin renk seçiminde dikkatli olmalısınız. Karışık renklerden oluşan giysiler, sizin boyunuzu olduğundan da kısa gösterirken, komple aynı renk giyinmek, olduğundan daha uzun boylu görünmenize yardımcı olabilecektir. Kullanacağınız renk ise özellikle koyu tonlarda olmalıdır. Bu sizin hem daha uzun boylu; hem de zayıf görünmenize yardımcı olacaktır.

Ancak eğer illa ki tek renk giyinmek istemiyor, ve kıyafetinize bir hareket katmayı hedefliyorsanız, dikey çizgili, ya da küçük desenli kıyafetleri tercih etmelisiniz. Tek bir çizginin dahi sizi olduğunuzdan uzun gösterebileceğini, büyük desenlerin ise, sizi olduğunuzdan daha kısa göstereceğini unutmamalısınız. Desenli kıyafet modasına uymak istiyorsanız, küçük desenleri tercih etmeniz gerektiğini bilmelisiniz…

Kısa Boylular Nasıl Pantolon Giymeli?

Pantolon seçiminde, kısa paçalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Ayakkabının üzerine kadar inen paçalar sizi olduğunuzdan uzun, ayakkabının biraz üzerinde bitse dahi kısa pantolonlar ise sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Paça boyunun uzunluğunun yanında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise, paçanın bolluğudur… Özellikle dar kıyafetlerin sizi daha uzun boylu göstereceğini unutmamalı, istiyorsanız aşağı doğru ispanyol inen paçaları tercih etmelisiniz.

Pantolonun kumaşı ise çok kalın, ve kaba olmamalı ki daha uzun boylu görünme şansınız artsın… Düşük bel yerine yüksek bel pantolon kullanmanın ise, sizi olduğunuzdan daha uzun bacaklı göstererek, göz yanılmasını sağlayacağını belirtmeden geçmemeliyiz.

Kısa Boylular Nasıl Ayakkabı Giymeli?

Boyunuz kısa ise, ve uzun görünmek istiyorsanız, en bilinen hilenin, topuklu ayakkabı seçimi olduğunu unutmamalısınız. Topukların yüksekliğinin ise aslında çok fazla önemi yok… Hatta ince topuk dahi kullanmanız gerekmiyor. Dolgu topuk dahi sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Yürümekte zorlanıyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz…

Ama eğer yine de topuklu ayakkabı kullanamam diyorsanız, o halde düz, ancak sivri burunlu ayakkabı kullanımı gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Yapmamanız gereken tek şey ise, bacaklarınızı kalın, ve olduğundan daha kısa gösterecek, bilekten bağlı ayakkabıları kullanmamanızın gerekliliğidir.

Kısa Boylular Nasıl Çanta Seçmeli?

Aslında çanta sizin en önemli aksesuarlarınızdan bir tanesidir. Büyük boy çantalardan kesinlikle uzak durmanız, küçük çanta tercihleri yapmanız, sizi olduğunuzdan daha uzun boylu gösterecektir. Sadece çanta değil, genel olarak tüm aksesuarlarda küçük olanları tercih etmelisiniz. Kemer seçiminiz de ince olmalı… Aksi halde, bir kemer, yüksek belli seçmiş dahi olsanız pantolonunuzun belinde sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir…

Kısa Boylular Nasıl Elbise Giymeli? Kısa Boylular Nasıl Etek Giymeli?

Etek boyunuz en çok dizinizin üzerinde olmalı. Hatta mini etekler, ya da elbiseler kullanmanız sizin için daha büyük avantajları beraberinde getirecektir. Kullandığınız etek, ve elbiselerin üzerinize oturacak kadar dar olması gerektiğini de unutmamalısınız. Eğer bacaklarınız güzel ise, bu elbise, ve etekler sizde oldukça güzel duracaktır.

Tüm bunların yanında, kısa boylular nasıl giyinmeli sorusunun bir diğer yanıtı da, V; ya da U yakalı kıyafetler olarak verilmektedir. Bu yakalar hem şık durur, hem de boyu olduğundan daha uzun gösterirler. Kendinize güvenmeyi, ve her ne giyerseniz giyin onu güzel bir şekilde taşıdığınıza inanmayı da kesinlikle unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası