Kadınların Çanta Tutkusu Nasıl Aşılabilir?

Kadınların çanta tutkusu tartışılmaz. Peki çanta alırken nelere dikkat edilmeli, ya da çanta alırken nelere dikkat etmeliyiz ki, çok fazla çanta alma gereksinimi hissetmeyelim? Kadınların çanta tutkusu nasıl bastırılır? Şahsen ben kendimi düşündüğümde, gördüğüm her model; ve renkte çantam olmasını istiyor; her ayakkabım ile aynı renk çanta kullanmayı hedefliyorum. Ama, kadınların çanta tutkusu sadece o görülen çantayı almaktan ibaret; bunu da biliyorum. Neden derseniz, her gün çanta değiştirmemiz imkansız. Çünkü içinde neler yok ki, hangisini diğer çantaya alacaksınız, bir de zaman sorununuz varsa? Kısacası kadınların çanta turkusu sadece o çantanın alınmasından ibaret. Peki çanta alırken nelere dikkat edilmeli, ve çanta alırken nelere dikkat etmeliyiz ki, bu tutkumuzu biraz dizginleyebilelim?

Her şeyin öncesinde çantalarımıza ne kadar para harcadığımızı bir kenara yazalım. Sonrasında da, alıp da kullanmadığımız o çantalara verdiğimiz para ile neler yapabileceğimizi düşünelim. Böylelikle, çantaya verdiğimiz paraya acıyabilriz. Bunun sonrasında yapmamız gereken, çanta reklamlarını, tezgahlarını, dükkanlarını görmemeye çalışmaktan ibaret. Çanta alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında da klasik, ve fonksiyonel bir çanta almanın gerekliliğini göz önünde bulundurursak, bu sayede almak isteyeceğimiz yeni çantanın özelliklerinin aslında, daha önce almış olduğumuz çantada da bulunduğunu görebiliriz.
Çanta alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta da, aslonda, reklamlarda görüp de beğendiğiniz çantayı tanıtan kişinin, o çantaya para dahi vermediği. Adı üzerinde, reklam. Firmalar, reklamlarının yapılması için o kişilere o çantaları armağan ediyorlar. Bu durum size özente sebebi olarak yansımamalı. Bunun yanında, dolabınızı bir açın, ve kullanmadığınız çantaları şöyle bir gözden geçirin. Hani belki bir tezgah açsanız dolduracak kadar çok çantanız vardır. İnanmıyorsanız bir deneyin. İkinci el çantalarınızı sattığınızda dahi iyi bir kazanç elde edeceğinizi göreceksiniz.
Çanta alırken nelere dikkat etmeliyiz diyenler arasında yer alıyorsanız, her yerde, her zaman kullanabileceğiniz renk, ve modellerde çanta almanız gerektiği önerisinde bulunmayı da unutmamalıyız. Böylelikle, bir yere giderken ne kullanacağınızı düşünmek durumunda kalmazsınız. Aynı zamanda, moda çantalardan birini alarak, herkesle aynı çantayı kullanmak hoşunuza gider mi? Belki de emanet gibi düşünülecek olan bu çantaların yerine farklı modeller almaya çalışmalısınız… Eğer ki bir çantayı kullanmayı çok istiyorsanız, kiralık çanta sitelerine bakarak, istediğiniz çantayı belirli bir süreliğine kiralayabileceğinizi de unutmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası