İşe Giderken Ne Giyilir?

Bir zamanlar annelerimiz evde oturur, bizleri büyütürler, yemek yapar, evimizi temizler, bulaşıklarımızı yıkar, çamaşırlarımızı yıkayarak ütülerlerdi. Ancak, günümüz ekonomik şartlarını göz önünde bulunduracak olursak, artık biz kadınların da çalışması, ve ev ekonomisine katkıda bulunması gerekiyor. Ve bizler erkekler gibi de değiliz, kot pantolon – ceket kombini ile işe bir gün gitsek, sonraki gün gitmeyiz… Peki işe giderken ne giyilir, işe giderken ne giymeli, ya da işe giderken ne giysem dediğiniz günler hiç olmuyor mu? Bu yazımızda sizlere, bu konuda biraz fikir vermeye, neleri giymemeniz gerektiğini de laf arasında anlatmaya çalışacağız…

İşe Giderken Ne Giymeli?
İşe Giderken Ne Giysem?
İşe Giderken Ne Giyilir?

Pek çok kıyafetin topuklu ayakkabı ile tamamlandığını biliyoruz. Ancak siz yine de işe giderken giyeceğiniz topuklu ayakkabıların topuklarının çok yüksek olmamasına dikkat edin. Aksi halde, beğenilmekten çok, dedikodu konusu olursunuz. Modacılar dahi, çarşıda bile olsa, aşırı topuklu ayakkabıların, sahne giysisi gibi durduğunu belirterek, kullanılmaması gerektiğini öneriyor…

Elbise, ve eteklerinizin altına çorap giymezseniz de kışın soğuk günlerinde olmaz. Hatta zaman zaman yaz aylarında bile elbise altına çorap giyilebilir. Bu çorapların file çorap olmamasına işe giderken dikkat etmeniz gerekiyor.

Aksesuar olarak kullanacağınız küpelerinizin de çok büyük olmaması, dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta. Genel olarak aksesuarlarınızın çok ses çıkartmaması, iş yerindeki konsantrasyonun bozulmaması adına tercih edilmemeli. Piercing takmanız önerilmezken, tokalarınızın da iş yerine uygun ciddiyette olmasına dikkat etmeniz, çocuksu tokalardan uzak durmanız öneriliyor. Mücevherlerin çok parlak olmayanlarını tercih etmeniz gerektiği de unutulmaması gereken bir diğer nokta.

Ayakkabı seçiminde, çok topuklu olmasa dahi, topuklu olan bantlı ayakkabıları da giymemenizi önerebiliriz. Terlik giyecekseniz, onun da parmak arası olmayanını tercih etmeniz gerekiyor. Yaz aylarında moda olan plaj çantalarını, işe giderken kesinlikle kullanmamanız öneriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası