Gelin Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin ayakkabısı alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları pek çok kişi tarafından araştırılır ama genellikle bu özel günde güzel olmak isteyen gelinler rahatlıklarını pek önemsemezler. Akıllarında sadece o salonun yıldızı olmak ve akıllara güzel kazınmak vardır. Ancak gelinliğe ve mekana uygun seçilmesi gereken gelin ayakkabısı, aynı zamanda mevsime göre de değerlendirilerek alınmalıdır. Peki gelin ayakkabısı nasıl olmalı? İşte yanıtları:

Gelin Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

■ Gelin ayakkabısı alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun ilk yanıtı elbette ki düğünün nerede yapılacağına göre verilir ki bu noktada, düğün eğer kır düğünü olacaksa ya da kumsalda yapılacaksa, alınan gelin ayakkabısının da düz olması tercih edilir. Çok alçak topuklu sandaletleri bu noktada tercih edebilirsiniz.

■ Kapalı alanlarda yapılacak olan düğünler için alınması gereken gelin ayakkabısı ise topukludur. Ancak alacağınız gelin ayakkabısının topuk boyunun da gelinlik boyuna göre belirlenmesi gerektiğini unutmamalısınız. Bu noktada, gelin ayakkabısı nasıl olmalı sorusunun yanıtı için alışverişe giderken yanınızda, fikirlerine güvendiğiniz birini de götürebilirsiniz.

■ Gelin ayakkabısı alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarını ararken, mekan haricinde dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da gelinliğin modelidir. Modeli çok çeşitli bir gelinliğin altına alınacak olan gelin ayakkabısı sade ve düz olmalı, ancak düz bir gelinliğin ayakkabısı modelli ve topuklu olmalıdır.

■ Gelin ayakkabısı nasıl olmalı sorusunun son yanıtı ise gelinliğin rengi ile uyumlu bir ayakkabı rengi seçmekten geçmektedir. Gelinlik kırık beyaz ise gelin ayakkabısı da kırık beyaz olmalıdır. Zıt renkler seçerek ilgi toplayacağınızı düşündüğünüz noktada yanlış karar vereceğinizi unutmamalısınız:

■ Tüm bunlara ek olarak rahatlığınızı kesinlikle ön planda bulundurmalısınız. Gelin ayakkabısı rahat olmazsa, siz hem ortamın yıldızı olarak, yürümeyi bilmiyormuş gibi hareketler sergilersiniz, hem de oynarken rahat edemezsiniz. Düğün sizinse, en rahat etmesi gereken de siz olmalısınız öyle değil mi? Yakınlarınızın düğünlerini ve bu düğünlerde seçtiğiniz ayakkabılarla ne kadar rahat edip etmediğinizi düşünün ve kararınızı bu doğrultuda verin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.