Denize Giderken Ne Giyilir? Denize Giderken Ne Getirilir?

Denize Giderken Ne Giyilir? Denize Giderken Ne Getirilir?

Denize giderken ne giyilir pek çok kişi tarafından internet ortamının yaz aylarındaki en çok yanıtı aranan sorusu oluyor. Genel olarak baktığımızda bu soru kış aylarında da yerini kara giderken ne giyilir sorusuna bırakıyor. Aslına bakarsanız insanların yazı sevmelerinin en önemli nedenleri arasında denize girmek yer alıyor.

Özellikle sahil şehirlerinde oturanlar bu konuda çok şanslılar. Adana, Gaziantep, Konya gibi denizi olmayan şehirlerdeki deniz severler ise denizi olan şehirlere tatile gidiyor. Bu tatiller genellikle günübirlik olamıyor. Ancak Mersin ya da İzmir gibi bir şehirde yaşadığınızı var sayalım, istediğiniz yere denize gitmeniz en fazla 2 saatinizi alır.

Denize Giderken Ne Getirilir

Denize Giderken Ne Giyilir

Sabah 7:00’da yola çıksanız, en geç 9:00’da gideceğiniz yere varmış ve hatta plaja yerleşmiş olursunuz. Tam da bu noktada sorulur denize giderken ne giyilir sorusu… Çünkü sabah gidip akşam döneceğiniz bir yere valizle gitmezsiniz. Bu noktada ideal bir giyim tarzı seçmeniz gerekir ki sürekli üzerinizi değiştirmek gibi bir derdiniz olmasın.

Peki denizde yüzerken ne giyersiniz? Mayo ya da bikini öyle değil mi? O halde bu parçaları evden çıkmadan önce iç giyim olarak kullanmayı tercih edin. Üzerine de her zamanki gibi giysilerinizi giyin ki genellikle bir şort, bir askılı t-shirt ideal olacaktır. Plaja gidip yerleştiğinizde şortunuzu ve t-shirtinizi üzerinizden çıkartın ve güneş kremini sürüp kendinizi denize atın.

Denize Giderken Ne Giyilir

Denize Giderken Ne Giyilir

Sitemiz içerisinde daha önce mayo alırken nelere dikkat edilmeli konusu hakkında merak ettiğiniz yanıtları sizlere aktarmıştık. Bir de bu noktada güneş kremi kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü yanlış kullanım size bir yarar sağlamayacaktır. Hatta evde güneş kremi yapma konusunda bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Denize Giderken Ne Giyilir?

Denize giderken ne giyilir sorusuna yanıt arıyorsanız, mayo modelleri hakkında bilgi sahibi olabilmeniz adına hazırlamış olduğumuz konuyu gözden geçirebilirsiniz. Çünkü herkesin değer yargıları ve giyim tarzı birbirinden farklıdır. Kimileri denize bikini ile kimileri ise şort ya da haşema ile girmeyi tercih edebilir.

Bu noktada ilk olarak giyim tarzınızı belirlemeli ve sonrasında da buna uygun seçimler yapmalısınız. Çünkü denizin içerisinde rahat olmak sizin en büyük hakkınız. Tüm kış bu anı beklediniz. Şimdi sürekli bir kamuflaj çabası ya da daha iyi görünme uğraşı içerisinde olmak istemezsiniz elbette.

Evden çıkarken ise bu seçimin üzerine bir şort, bir bluz, altına deniz ayakkabısı dahi giyerek gidebilirsiniz. Bir de kendi aracınızla gidiyorsanız, sizden daha şanslısı yok diyebiliriz. Ancak bir de denize giderken yanınızda götürmeniz gereken şeyler var. denize giderken ne giyilir sorusunun yanıtlarından sonra biraz da bu detayları gözden geçirelim.

Alanya’nın denizi nasıl, Mersin’in denizi nasıl başlıklı konularımızı da gözden geçirebilirsiniz. Burada Rus turistlerle birlikte deniz keyfi yapmanın da mümkün olduğunu belirtelim. Ancak hangi plaja gideceğinize doğru karar vermelisiniz.

Denize Giderken Ne Getirilir?

Denize giderken ne getirilir sorusunun yanıtları arasında ilk sırada plaj çantası var. Öyle ya, ne götürecekseniz içerisine koymalısınız. Dolayısı ile büyük bir plaj çantanız varsa çok şanslısınız demektir. Bunun yanında 2022 yılında hasır plaj çantaları oldukça moda. Renk konusunda ise özgürsünüz. Ama plaj elbisenizi tamamlarsa fena olmaz…

• Plaj elbisesi de yanınızda bulundurmanız gereken bir diğer parça. Eğer tüm gün şezlongda güneşlenmeyi düşünmüyorsanız elbiseniz üzerinizde olmalı. Mayo ya da bikini ile dolaşmak her zaman hoş durmayabiliyor çünkü. Alkol alan birilerinin yanından bu şekilde geçmeyi isteyebileceğinizi düşünmüyoruz örneğin. Straplez ve derin V yaka plaj elbiseleri 2022 modası…

• Şapka da denize giderken yanınızda bulundurmanız gerekenler arasındaki olmazsa olmazlardan. Plaj elbisenizi tamamlaması ideal. Ancak aynı zamanda sizigüneşten koruması adına da geniş kenarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı toplayabilmek adına renkli saç bandı almayı da düşünebilirsiniz.

Denize giderken ne getirilir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de havlu elbette. Çantanızı ağırlaştırmaması adına hafif havluları tercih etmelisiniz. Ancak düz renkler yerine renkli havluların tercih edildiğini de belirtmeyi unutmamalıyız. Ve hatta sloganlı, yazılı havlular 2022 yılında moda. Böylece kendinizi bir markanın reklam yüzü gibi de hissedebilirsiniz ama yapacak bir şey yok.

• Gözlük, sadece plajda değil, denizde de olmazsa olmazınız olmalı ve sizi güneşten korumalı. Bunun için renkli gözlük modelleri ise 2022 yılının modası olma özelliği taşıyor. Güneş gözlüğü alırken nelere dikkat etmeli başlıklı konumuzu gözden geçirerek, bununla ilgili de bilgi sahibi olabilirsiniz.

• Kumlara basarken ayaklarınızın yanmaması için terlik de almalısınız. Ancak terlik yerine renkli plastik deniz ayakkabılarını da tercih edebilirsiniz. Bu ayakkabılar sizin deniz içerisinde de rahat olmanızı sağlayacak niteliktedirler.

• Güneş kremi de almalısınız. Ancak eğer yanmaktan korkmuyorsanız kullanmayabilirsiniz de… Çünkü güneş kremlerinin kısırlık dahi yapan etkileri geçtiğimiz günlerde açıklandı ve bazı ülkelerde güneş kremi kullanımı yasaklandı. Bu konudan size güneş kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında söz ettik.

• Kitap, powerbank, tablet… gibi plaj arkadaşlarınızı da istiyorsanız yanınıza alabilirsiniz. Böylece sahilde güzel bir gün sizi bekler.

Umarız denize giderken ne giyilir konusu ile ilgili size yeterince yardımcı olabilmişizdir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.