2018 Yaz Modası

2018 Yaz Modası

2018 yaz modası hakkında her kadın gibi siz de bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bunun için kimse size meraklı diyemez. Moda insanın kendine yakışandır ve sadece moda olduğu için bize yakışmayan bir şeyi elbette kullanmamalıyız. Ancak 2018 yaz giyim modası hakkında fikir sahibi olursak da yapacağımız alışverişleri, hoşumuza giden şekilde gerçekleştirebiliriz. Peki 2018 yaz giyim modası kadınlara bu sezon neler öneriyor? Gelin birlikte bakalım…

2018 Yaz Modası

■ Çanta değiştirmeyi seven kadınlar, 2018 yaz modasında, elinize aldığınızda size plajdaymışsınız havasını veren örgü çantaların yer aldığından söz etmeliyiz. Bundan bir kaç sene öncesinde makrume iplerle örmüş olduğunuz rengarenk çantaları, hatta annenizin atmaya kıyamayıp size verdiği boncuk işlemeli çantaları bu sene rahat rahat kullanabilirsiniz.

■ 2018 yaz giyim modasında, elbiselere baktığınızda desenli kumaşlarla karşılaşıyorsunuz. Bu desenler geçtiğimiz yıllarda da karşımıza çok çıktı ama 2018 yaz giyim modası kadınlar arasında, çiçek desenli kıyafetlerden yana yayılacak. Hele bir de açık renkleri tercih ederseniz, cıvıl cıvıl bir yaz sizi kucaklayacak demektir.

■ 2018 giyim modasında bluzlerin ise tek omuzları yok. Bu sayede kendinizi rahat hissedecek olmanın yanında, aynı zamanda şık olacak ve modaya da uyum sağlayacaksınız. Elbette bu bluzları kullanabilmek için askısız çamaşırlarınızın olması gerekiyor. Kullanacağınız şeffaf askılar hem sizi rahatsız edecek; hem de görüntüyü bozacaktır.

■ Her kadın aksesuar kullanmayı sevmez. Ancak bazı kadınlara baktığınızda da bir yürüyen bujiteri dükkanı ile karşı karşıya olduğunuzu hissedersiniz. Zarif, narin halhallar bu sene yaz aylarında kadınların ayak bileklerini süsleyecek.

■ Alt ve üstü takım olan kıyafetler de 2018 yaz modasında oldukça gündemde. Örneğin üzeri kareli bluz ve altı kareli etek olan bir kombinde, istediğiniz kadar abartılı aksesuarlar kullansanız dahi göze batmıyor. Bu da, biraz önce sözünü ettiğimiz, yürüyen bujiteri dükkanı gibi kadınların oldukça hoşuna gidecek bir durum elbette.

■ 2018 yaz giyim modası kadınlar arasında yine insanları şaşırtacak derecede ilginç parçalarla geliyor ki bunlar arasında yarım botlardan da mutlaka söz etmemiz gerekiyor. Botların kış aylarında soğuktan koruduğunu düşünebilirsiniz; ama bu yaz etek ve şortların altında sıklıkla karşılaşacağımız parçalar olacaklar.

■ Retro puantiyeli desenler de tıpkı çiçek desenleri gibi bu yaz çok moda olacak. Her kumaşı ve her rengi bu puantiyelerin süslediğini görebilirsiniz; bu sizi şaşırtmamalı.

■ Örgü çantaların moda olduğundan söz etmiştik; ama sadece bu değil, küçük, plastik ve şeffaf çantalar da bu sene oldukça moda. Yani çantanızın içinde ne var ne yoksa görünecek… Bunun için küçük çantalara gereksiniminiz var elbette. Eşyalarınızı önce o çantalara koyup, sonra plastik çantanızın içerisine yerleştirmelisiniz. Bu biraz teferruatlı bir durum; ama ben yapmam, kullanamam demeden önce yine de biraz beklemek gerek.

■ Puantiye ve çiçek desenlerde olduğu gibi, gökkuşağı şeritler de elbiselerde boy gösterecek. Bu şeritlerin oldukça canlı olacağını da belirtmeliyiz. Cıvıl cıvıl bir yaz bizi bekliyor dediğimizde size yalan söylemedik. Bu sene renk cümbüşü var.

■ 2018 yaz modasında güneş gözlükleri olmazsa olmaz ki sağlık açısından da zaten olmalı. Ancak mini güneş gözlükleri bu yazın modası. Her yüze yakışmayabilirler. Ancak Cat-Eye mini güneş gözlüklerinin her yüze yakışacağını da belirtebiliriz.

■ Espadril ayakkabılar aslında 1970’li yılların modası. Ancak 2018 yaz giyim modası kadınlar tarafından belirlenirken yine bu modeller tercih ediliyor; ister düz, ister topuklu şekilleri ile…

■ Elbiselerinizin üzerindeki düğmeler ise 2018 yaz giyim modasında ilgi çeken bir diğer detay olarak karşımıza çıkmakta. Elbiseler çiçek desenli, retro puantiyeli ya da şeritli olmayabilir. Hatta çok düz ve sade olabilir. Ancak üzerlerinde büyük, desenli ve dikkat çekici düğmeler yer alacak. Elbiselerden çok bu düğmeler ön plana çıkacak.

■ Mini boy çantalar da diğer moda çanta modelleri arasında yer almakta. İçerisine sadece gerekli eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz bu çantalar şık ve oldukça kullanışlı… Aynı zamanda da moda.

■ Aksesuarlarda büyük, geometrik, desenli ve ilgi çekici küpeler de moda. Bu küpeler her türden kıyafeti bir kat daha ilgi çekici gösterecek. Kıyafet seçiminizi de canlı renklerden yana kullanırsanız, yaza her anlamda ayak uydurmuş olacaksınız.

■ Havalı gömlekleri sadece erkekler giymez. 2018 yaz modasında yerini almış olan bu gömlekleri kadınlar da, kot etek üzerine ve stiletto ayakkabılarla kullanabilirler. Maskülen görünmemek adına ayakkabı ve etek seçiminde dikkatli olmanız ise gerçek anlamda önemli.

■ Pötikare desenler de hem kıyafetlerde, hem de aksesuarlarda 2018 yaz giyim modası gereğince karşımıza çıkacak. Bu şirin desenlere alışacaksınız, çünkü çok sık karşılaşacaksınız.

■ Elbiselerin altına gayet kaba spor ayakkabılar da giyebilir ve modayı takip etmiş olursunuz. Hem bu ayakkabılar oldukça rahattır.

Eski Yorumlar
  1. Fırat
    • Almina

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.