Genç Görünmek İçin Ne Yapmalıyım?

Makyaj, cilt bakımı, saç bakımı… Hatta daha ilerisinde estetik yaptıran insanların hepsinin amacı daha genç görünmektir. Peki genç görünmek için hepimiz çabalıyorsan, genç görünme sırlarını da birlikte öğrenebiliriz değil mi? Pek çok insan genç görünmek için ne yapmalıyım sorusunun yanıtlarını merak ediyor. O halde hemen genç görünme tüyolarını, genç görünmenin yollarını öğrenelim.

Genç Görünmek İçin Ne Yapmalıyım?

■ Genç görünmenin yollarından ilki, makyajla alt dudağı dolgunlaştırmaktır. Pek çok kişi, sadece çekici olduğunu düşünerek üst dudağını dolgunlaştırır. Ancak genç görünmek istiyorsanız, sizi olduğunuzdan daha olgun gösteren bu hatayı yapmamalısınız.

■ Kaş çizgisini parlak bir göz farı ile vurgulamak da genç görünme tüyolarından bir diğeri: Böylece bakışlarınızın tazeleneceği bu yöntemi pek çok ünlünün de uyguladığını belirtmeden geçmeyelim.

■ Elmacık kemiklerinin yüksek olması, sizin genç görünmenizin önemli ve doğal bir sırrı; ama yaradılışınız gereği öyle olmayabilir. O halde, akıllı makyaj tekniklerini kullanarak bunu sizin, öyleymiş gibi göstermeniz; yani hile yapmanız gerekiyor.

■ Kulaklarınızın büyük görünmesini önleyin. Bunu başarmak için her şeyin öncesinde sarkmaların önüne, büyük küpeler takmayarak geçin. Bir de bakım kremlerinden destek alın. Ayrıca, bu durumu bazı operasyonlarla da gerçekleştirebileceğinizi belirtmeliyiz.

■ Genç görünme sırları arasında doğal ten rengi de yer alıyor. Pek çok kişi bronz ten renginin daha cazip olduğunu düşünse de, bronz ten, kırışıklıkları daha çok belli eder. Sadece yüzdeki kusurları bir nebze olsun maskeler. Hele bir de bronz tene güneş sayesinde kavuşmayı tercih ediyorsanız unutmamalısınız ki güneş ışınları yaşlanma nedenidir. Bunu önlemek için güneşe çıkmadan önce mutlaka en az 15 faktörlü güneş koruyucunuzu kullanmalısınız.

■ Saçlarınızı hafif de olsa dağınık bırakarak kusurlarınızı saçlarınızla kapatın. Kusursuz yapılmış bir saçta her şeyin görüneceğini aklınızdan çıkartmayın ve bırakın rüzgar savursun saçlarınızı.

■ Saç renginize en yakın tonlarla saçlarınızı boyamaya çalışın. Unutmayın, sizi olduğunuzdan daha sarışın ya da esmer gösteren tonlar, aynı zamanda daha da yaşlı gösterecektir.

■ Kaşlarınızı, abartıya kaçmamak kaydı ile biraz vahşi gösterirseniz, bu da bakışlarınızın daha canlı olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası