Evde Sivilce Tedavisi İle Sivilce Lekelerine Son

Evde Sivilce Tedavisi İle Sivilce Lekelerine Son

Hayatlarını sivilce nasıl geçer sorusuna cevap bulmak ile geçiren kişiler, elbette ki sivilce izleri ve sivilce lekeleri ile de başa çıkmak durumunda kalırlar; çünkü sivilceler, öyle hemen kurtulunabilecek sorunlar arasında yer almamaktadır. Peki ama sivilce lekeleri ve sivilce izleri ile yaşanmak zorunda mı? Yok mu sivilce izleri ve sivilce lekelerini geçirmenin bir formülü? Aslında var! Evde sivilce tedavisi yaparak, hem sivilce nasıl geçer sorusuna cevap bulmak mümkün; hem de sivilce izleri ve sivilce lekelerinden kurtulabilmek olası… İsterseniz evde sivilce tedavisi ile mümkün olabilen bu yönteme hep birlikte göz atalım:

<

Sivilce lekeleri ve sivilce izleri için, akşamları uyumadan önce cildinizi iyice temizleyip, sonrasında da sıkacağınız yarım limonun suyu ile yüzünüzü silin. Sabaha kadar sivilce lekeleri ve sivilce izlerinin üzerinde limon suyunun kalmasına müsade edin. Sabah uyandıktan sonra ise, bir tane aspirin ile bir tatlı kaşığı pak mayayı karıştırıp, iyice ezerek un haline getirin. Un haline gelen bu karışımın içerisine bir tatlı kaşığı da oksijenli su ekleyin, ve boza kıvamına gelen bu karışımı cildinize sürüp yirmi dakika cildinizde kalmasını bekleyin. Daha sonra ise bu karışımı cildinizden, ılık su ile yıkayarak temizleyin…
Sivilce izleri ve sivilce lekeleri için sizlere önerebilecek olduğumuz bir diğer evde sivilce tedavisi yöntemi ise şu şekildedir: Bir çay bardağı taze baklanın içini haşlayın; ve haşlanan bakla içini iyice ezin. İçerisine bir çorba kaşığı badem yağı ilave edin. Elde ettiğiniz bu karışımı cildinize sürün; ve sivilcelerinizin üzerinde 20 dakika beklettiğiniz karışımı ılık su ile yıkayarak temizleyin. Belirtilen öneriyi haftada bir sefer uygularsanız, sivilce izleri ve sivilce lekeleri üzerinde etkisini görebilirsiniz.
Sivilce lekeleri ve sivilce izleri için sizlere önerebileceğimiz evde sivilce tedavisi yöntemlerinden bir diğeri ise şu şekildedir: Bir tane yumurtanın beyazını bir çay kaşığı limon ile çırpın. İçerisine bir çay kaşığı bal ile birlikte iki yemek kaşığı da pastane mayası ekleyerek karıştırmaya devam edin. Cildinize uygulayacağınız bu karışımı, yirmi dakika sonra ılık su ile temizleyin.

Eski Yorumlar
 1. neriman
 2. adsiz
 3. eliz naz uğucelli
 4. 05535011771
 5. sena
 6. geçsinartık!!
  • MELİS
 7. Eda
  • Bella
   • sinem
 8. FATOS
 9. sesiz çığlık
 10. derya sevilay

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.