Evde Sivilce Maskesi Uygulamanız Önemli… Çünkü:

Evde Sivilce Maskesi Uygulamanız Önemli… Çünkü:

Belki pek çoğunuz farkındasınız, belki de farkında olmayan çoğunluk daha fazla; ancak biz size hemen hatırlatalım ki: sizin kafanızdaki düşünceler nasılsa, cildiniz de o şekildedir. Kafanız karışıksa cildiniz de karışıktır mesela. Cildinizde sivilceler varsa, onlar ya ergenlik sivilceleridir; ya da siz çok stresli ve sıkıntılı günler geçiriyorsunuz demektir. Bu nedenle de uzmanlar, cilt bakımı yapıp, evde sivilce tedavisi ve evde sivilce maskesi uygulamalarını gerçekleştirmeden önce, cildinize nefes aldırmanız gerektiği önerisinde bulunmaktalar. Peki sivilceleriniz varken cildinize nasıl nefes aldırırsınız?

Uzmanların bu konudaki önerileri şu şekilde: haftanın bir gününü kendinize ayırın. Telefonlara ve kapıya bakmayın. Sadece en sevdiğiniz şarkıları bir liste halinde açıp dinleyin; bu arada, kafanızdaki bütün olumsuzlukları da bir kenara bırakın. Gevşeyin… Siz gevşedikçe cildiniz de gevşeyerek nefes alacak. Cildiniz nefes almaya başladığında ise, uyguladığınız tüm evde sivilce tedavisi yöntemleri ve evde sivilce maskesi uygulamaları anında işe yarayacaktır. Çünkü evde sivilce maskesi ile elde ettiğiniz doğal sivilce maskelerinin etkileri aslında anlıktır. Tek sorun, cildi, bu doğal sivilce maskelerine hazırlamaktır. Siz, kafanızdaki tüm olumsuzlukları bir tarafa atıp, kendinizi doğal sivilce maskelerinin sihrine hazırladıktan sonra, yapmanız gereken tek şey, cildinize uygun doğal sivilce maskesi malzemesini bulup, evde sivilce maskesi hazırlamak; ve evde sivilce tedavisi uygulamasını gerçekleştirmekten başka bir şey değildir.

Doğal sivilce maskelerinden kaçınan; ve nasıl olsa sürekli olarak cilt bakım ürünlerini kullandıklarını belirten kişilerin büyük bir yanılgı içerisinde olduklarını belirtmek isteriz. Bununla birlikte, evde sivilce maskesi uygulamalarının faydalı olması ile birlikte, şunu da kesinlikle unutmamalısınız ki, evde sivilce maskesi uygulamalarınızın cilt tipinize göre gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, uyguladığınız evde sivilce tedavisi ile, sivilcelerinizi geçirebilseniz dahi, cildinize muhtemel zararlar verebilirsiniz.

İçeriğinde kimyasal bileşenler bulunduran cilt bakım ürünleri ile cildinizin üzeri ince bir tabaka tarafından kaplanırken, evde sivilce maskesi uygulamaları ile gerçekleştireceğiniz doğal sivilce maskesi uygulamaları, cildinizde 3mm’den başlayıp, 0.5cm’ye kadar büyüyen bir tabaka oluşturmakta; ve cildinizin dış etkilerle olan bağlantısını tamamen kesmektedir. Bu nedenle de evde sivilce maskesi uygulamalarını kesinlikle aklınızın bir köşesine not almanız gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.