Evde Deodorant Nasıl Yapılır? Evde Doğal Deodorant Yapımı

Bu yazımızda sizlere, evde deodorant nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, evde deodorant yapımı, ve evde doğal deodorant yapımı ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de evde doğal deodorant yapımı gerçekleştirmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, evde deodorant nasıl yapılır diye soralım, ve evde deodorant yapımı ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Evde deodorant nasıl yapılır diyenler için gerekli malzemeleri şu şekilde aktarabiliriz:
Yarım bardak elma suyu sirkesi
Bir tane portakal kabuğu
Çeyrek bardak taze kekik
Bu malzemeleri kullanarak evde deodorant nasıl yapılır diyenlere, evde doğal deodorant yapımını şu şekilde iletebiliriz: İlk önce bir kavanoz alınır, bu kavanozun kapağının metal olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kavanozun içerisine kekik ile birlikte portakal kabuğu konulur, ve ardından üzerine de elma suyu sirkesinin dökülmesi sağlanır. Sonrasında kavanozun kapağı kapatılır. İki hafta boyunca bu şekilde bekletilmesi gereken kavanoz, iki gün de elde çalkalanır; ardından kullanıma hazır hale getirilir.
Evde deodorant yapımını gerçekleştiren kişilerin, hazırlanan deodorantı iki adet pamuğun üzerine, yarımşar çorba kaşığı olmak kaydı ile dökmeleri gerekmektedir. Hazırlanan bu pamuklar ile koltuk altlarının düzenli olarak silinmesi, ter kokusunun giderilmesi, ve önlenmesinde etkin çözüm yolu olarak karşımıza çıkacaktır.
Evde deodorant nasıl yapılır diyenler, evde deodorant yapımını gerçekleştirirken bir adet limonun kabuğundan da faydalanabilirler. Bunun için limon soyulmalı, ve limon kabuğunun et olan tarafı ile koltuk altları ovulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası