Elektriklenen Saçlar Ve Saç Elektriklenmesine Çözüm

Saç elektriklenmesi, tüm kadınların ortak sorunlarından bir tanesi. Saç elektriklenmesi, kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte yine kapıda; ve yine yağmur yağacak; yine saçlar elektriklenecek. Bunun önüne geçmek ise size imkansız gibi geliyor olabilir ama, saçların elektriklenmesini önlemek aslında mümkün… Saatlerinizi vererek şekillendirdiğiniz saçlarınız, bir ya da iki yağmur damlası ile bozulmayacak. Saç elektriklenmesinin arasında yer alan yağmur mevsimine girmeye hazırlandığımız bu günlerde, saç elektriklenmesini önlemenin yollarına hep birlikte bakmak ister misiniz?

<

Yağmur mevsimi olan kış mevsiminde, saç elektriklenmesini önlemek için, saçlarınızın elektriklenmesini yağmur altında da önleyen saç şekillendiricilerden faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte, saç elektriklenmesinin nedenlerinden bir diğerinin de kırık saçlar olduğunu bilmeniz gerekiyor. Saçınızdaki kırıkları aldırmak da, saç elektriklenmesini önleyen bir diğer tedbir olacaktır.
Saç elektriklenmesinin nedenlerinden bir diğeri de, saçların çok sık yıkanmasıdır. Saç elektriklenmesini önlemek için saçlarınızı kışın, iki ile üç gün arası bir ara verdikten sonra yıkamalısınız. Bununla birlikte, saç elektriklenmesini önlemek için, içeriğinde alkol ve sülfat bulundurmayan saç şekillendiricileri de kullanmanızda fayda görülmektedir.
Elektriklenen saçlara çözüm önerilerinden bir diğeri de saçınızı, iri uçlu bir tarakla taramaktır. Elektriklenen saçlara çözüm önerilerinden bir diğeri ise, saçlarınızı fırça ile fırçalamamanız gerektiğidir. Elektriklenen saçlara çözüm önerileri arasında, saçlarınızı kurutmadan önce uygulamanız gereken silikon içerikli saç bakım ürünleri de yer almaktadır. Elektriklenen saçlara çözüm arayanlara bir diğer önerimiz de, duş aldıktan sonra saçlarınızı, mümkün olduğu kadar soğuk su ile durulamanız gerektiğidir.

Latest Comments
 1. ayşe

  saç elektriklenmesini banyo yaptıktan sonra ılık suya bir yemek kaşığı bal ekleyip saçınıza uygulayın uyguladıktan sonra ılık havluyu saçınıza dolayıp 5 dk bekleyin

  • CEYDA

   PEKI YIKAYALIMMI

 2. visitor1

  bal saçı daha çok elektriklendiriyor. İlginç ama sonuç böyle oldu. Yumuşak bir kumaşla saç yıkandıktan sonra sarılırsa o kumaş bütün elektriğ alıyor ve saçlarınızda yumuşak oluyor.Bu elektriklenme nemsiz ve kuru saçlarda gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası