Tırnakların Kırılmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı Ne Sürülür

Tırnakların Kırılmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı Ne Sürülür

Tırnakların kırılmasını önlemek için ne yapılmalı? El ve tırnak bakımına önem veren; sürekli manikür ve pedikür yaptıran kadınların en sık sordukları sorular arasında yer almaktadır. Çünkü tırnakların görünüşünün iyi olması onların aslında sağlıklı olmaları ile yakından bağlantılıdır.

Siz tırnaklarınızı uzatırsınız. Manikürünüzü de yaptırır ve o özel günü beklemeye başlarsınız. Ama tam da bu esnada bir bakarsınız ki tırnaklarınızdan biri kırılmış… Ve işin kötü yanı bu durumun neden kaynaklandığını tam olarak bilememenizdir. Bazılarımız elimizin çok suda olması dolayısı ile tırnak kırılmasını bu duruma bağlarız.

Bazılarımız ise kemiklerimizin yeterince sert olmadığından dem vururuz. Aslında tırnakların kırılmasını önlemek sandığınız kadar zor da değildir. Ve dikkat edilen bir kaç nokta ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. MaviBoncuğum içerisinde daha önce tırnak kırılması için evde bitkisel tırnak bakımı başlıklı bir konu paylaşmıştık. Bu konuyu gözden geçirebilirsiniz.

Peki tırnakların kırılmasını önlemek için ne yapılmalı sorusunun yanıtı olabilecek doğal yöntemler nelerdir?

Tırnakların Kırılmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı?

Tırnakların kırılmasını önlemek için ne yapılmalı? Aslında bunun için pahalı tırnak bakım ürünlerini kullanmak zorunda değilsiniz. Evinizde bulunan malzemelerle tırnaklarınızı güçlendirebilmeniz mümkün. Peki ama bu tırnaklar neden kırılıyor? Bu duruma da neden aslında bazen dış etkenler bazen de vitamin ve mineral eksiklikleri olabiliyor.

Tırnak Kırılmaması İçin Ne Sürülür

Tırnakların Kırılmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı

Peki yapılabilecek bazı küçük uygulamalarlatırnak kırılmasından nasıl kurtulabilirsiniz? Tırnakların kırılmasını önlemek için ne yapılmalı?

• Biyotin B grubu vitaminler arasında yer almakta ve yiyecekleri enerjiye dönüştürmektedir.Eksikliği tırnakların ve saçların güçlerini kaybetmelerine neden olur. Yeterince tüketilmeleri halinde ise sadece tırnaklar değil saçlar da güç kazanacaktır. Yapılan bir araştırmaya göre her gün Biyotin takviyesi alınması ile tırnaklar bir kaç hafta içerisinde güç kazanır.

İçeriğinde Biyotin bulunan besinler arasında bira mayası, mantar, muz, karnabahar, baklagiller, pişmiş tahıllar, kuruyemişler… yer almaktadır. Günlük diyet listenize bu besinleri mutlaka dahil etmelisiniz.

• Tırnaklarınızı ve tırnak etlerini düzenli olarak nemlendirirseniz, nemi tırnaklarınızın içine hapseder ve kırılmalarını önlemiş olursunuz. Ancak bu kadarla da sınırlı değil. Yumuşak tırnak eti tırnaklarınızın daha kısa sürede uzamasını da olanaklı hale getirecektir.

• Tırnaklarınızın hava almasına izin verin. Bunu takma tırnaklar ve ojeleri kullanırken bir kaç gün ara vermek sureti ile yapabilirsiniz. Aksi halde hava alamayan tırnaklarınızın güç kaybetmesi ve kırılmalar normaldir. Takma tırnakları yeniden yaptırmadan önce bir kaç gün ara verin. Ojeyi bile 2 günlük aralıklarla sürmeye çalışın.

• Sütün içerisinde Kalsiyum bulunduğunu bilmeyen yoktur. Bu etkiden tırnaklarınızı mahrum bırakmamak adına bir kaseye biraz ılık süt döküp, isterseniz içerisine bir tane de yumurta kırıp karıştırın. Ve tırnaklarınızı bu karışımın içerisinde her gün 5 – 10 dakika kadar bekletin. Kısa sürede işe yaradığını göreceksiniz.

Kırılan tırnak nasıl onarılır sorusunun yanıtını linke tıklayarak alabilirsiniz.

Tırnak Kırılmaması İçin Ne Sürülür?

• Tırnak kırılmaması için ne sürülür? Her gün 10 dakika boyunca tırnaklarınıza iki çay kaşığı zeytinyağı ile masaj yapın. Zeytinyağının Kalsiyum emilimini arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda diğer mineraller için de etkili olmasına karşın kireçlenme sürecinin gerilemesine de katkıda bulunmaktadır.

Tırnakların Kırılmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı

Tırnak Kırılmaması İçin Ne Sürülür

Tırnak kırılmaması için ne sürülür? Bir yemek kaşığı badem yağının içerisine biraz limon suyu ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı el ve tırnaklarınıza sürerek masaj yapmak sureti ile iki dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayabilirsiniz. Badem yağının el ve tırnaklarınızı besleme özelliği bulunmaktadır.

Tırnak kırılması nasıl geçer sorusunun yanıtlarını linke tıklamak sureti ile alabilirsiniz.

Tırnakları Ne Güçlendirir?

Tırnakları ne güçlendirir? Haftada iki kez, bir çay kaşığı zeytinyağı ve iki damla limon suyunu karıştırıp tırnaklarınıza uygulayabilir ve etkisini görmeye kısa zaman içerisinde başlayabilirsiniz. Gece yatmadan önce bu işlemi yapıp, elinize eldiven takarsanız sabaha kadar kalması halinde daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

• Bir çay kaşığı çay ağacı yağını üç damla E vitamini ile karıştırın. Ardından tırnaklarınıza uyguladığınızda, sadece tırnaklarınız güçlenmez. Aynı zamanda mantar enfeksiyonuna karşı da onları korumuş olursunuz.

Tırnakları ne güçlendirir? Tırnakların kırılmasını önlemek için ne yapılmalı? Gece yatmadan önce tırnaklarınıza iki damla E vitamini ile masaj yapın ve elinize eldiven takın. Bu yöntemin çok etkili olduğunu unutmayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.