Tırnak Kırılması Nasıl Geçer?

Hem kadın; hem de erkeklerin önemli sorunları arasında yer alan tırnak kırılması, mevsimsel olabileceği gibi vitamin eksikliğine bağlı da olabilir; çok sürülen ojeye bağlı havasızlığa da. Bir de tırnaklarınızı özel bir güne hazırlamışken kırılırsa, hiç olmadığınız kadar çok üzülebilirsiniz. Ama tırnak kırılması nasıl engellenir ve tırnak kırılması nasıl geçer sorularının bazı yanıtları vardır. Bu yanıtları sizlere, doğal olarak uygulayabileceğiniz şekilde aktarmaya çalışacağız.

Tırnak Kırılması Nasıl Engellenir?
Tırnak Kırılması Nasıl Geçer?

■ Tırnak kırılmasını önlemek için, günde üç sefer, bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını benmari usulü ısıtın ve sonrasında tırnaklarınıza, ovma hareketleri ile masaj yaparak uygulayın. Böylece güçlenecek olan tırnaklarınız kırılmayacaktır.

■ Cam bir kasenin içerisine yeterince Hindistan cevizi yağı koyun ve sonrasında kaseyi mikrodalga içerisine alarak bir kaç saniye bekletip zeytinyağını ılıtın. Ardından bu kasede tırnaklarınızın yirmi dakika kadar beklemesini sağlayın.

■ Sarımsak, içeriğinde bulunan bazı mineraller ve antioksidanlar ile tırnak kırılmasını önler. Bunun için yapmanız gereken, bir diş sarımsağı ezerek, tırnaklarınıza masaj şeklinde uygulamaktır. Tırnaklarınızın bu şekilde sertleştiğini göreceksiniz.

■ Tırnaklarınızın güçlenmesi için bir dilim limon da yeterlidir. Yapmanız gereken her gün, on dakika boyunca tırnaklarınızı bir dilim limona batırarak beklemekten ibarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası