Tırnak Bakımı İçin Yapmanız Gerekenlerin Neler Olduğunu Biliyor Musunuz?

Bu yazımızda sizlere, tırnak bakımı nasıl yapılır, ve tırnak bakımı nasıl yapılmalıdır sorusunun yanıtları arasında yer alan, tırnak bakımı için yapmanız gerekenlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de tırnak bakımı nasıl yapılır, ya da tırnak bakımı nasıl yapılmalıdır diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Tırnak bakımı için yapmanız gerekenler arasında yer alan ilk detay, tırnak bakımı sırasında kullanacağınız malzemelerin sterilizasyonu; yani mikroplardan arındırılarak temizlenmesidir. Aksi halde, Hepatit B gibi pek çok kan yolu ile bulaşan hastalık ile karşı karşıya kalma riskiniz bulunuyor demektir. Bu nedenle, tırnak bakımında ilk olarak aletlerin hijyenine dikkat etmeniz gerekmektedir.
Tırnak bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan sonraki detay, aseton, ve doğal badem yağından yararlanmaktır. Aseton ile önceden tırnak bakımı yaptığınız sırada kullandığınız ojeler tırnaklarınızdan çıkartılır, sonrasında da doğal badem yağı tırnaklarınıza uygulanır. Bu suretle, asetonun sizin tırnaklarınızdan almış olduğu nemi tırnaklarınıza yeniden kazandırmış olursunuz.
Tırnak bakımı nasıl yapılmalıdır sorusunun sonraki yanıtı ise tırnakların kesilmesidir. Bunun için tırnak makası kullanılır, ve tırnağa istenilen şeklin verilmesi sağlanır. Uzun tırnakların, tırnak bakımı sırasında mutlaka kısaltılması gerekmektedir.
Tırnak bakımında sonraki adım törpüleme işlemidir. Bunun için kendinize özel törpü kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde tırnaklarınıza mantar benzeri hastalıkların bulaşması riski bulunmaktadır. Törpü ile tırnakların uçları düzeltilir, ve takılma ile birlikte kırılma gibi problemlerin de ortadan kaldırılması sağlanır.
Ardından eller sabunlu ılık suyun içerisine konularak tırnak etlerinin yumuşatılması sağlanır, ardından da bu kısımların steril edilmiş olan araçlarla önce itilip, daha sonra da kesilmesi gerekmektedir. Bu işlem, etlerin düzeni için gerçekleştirilmektedir, ancak kesinlikle çok fazla kesilmemesi gerektiği bilinmelidir.
Bunun sonrasındaki işlem ise artık oje işlemidir. İlk olarak astar uygulanan tırnaklar, sonrasında istenilen renge boyanır, ve ardından da şeffaf oje sürülerek tırnaklardaki ojelerin kuruması beklenir. Bunun sonrasında artık tırnak bakımı tamamlanmış demektir.
Güle güle kullanın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.