Tırnağıma Nasıl Şekil Verebilirim Diyenler İçin Öneriler

Bu yazımızda sizlere, tırnağıma nasıl şekil verebilirim sorusunun yanıtları arasında yer alan tırnak şekillerinden söz edeceğimizi, ve tırnak bakımı yapmanızda size yardımcı olacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de her tırnak bakımında, tırnağıma nasıl şekil verebilirim diyor, ve tırnak şekilleri ile ilgili tereddütler yaşıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, tırnak şekilleri nelerdir sorusunun yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım:

Tırnak bakımında, tırnağıma nasıl şekil verebilirim sorusunun yanıtı için dikkat edilmesi gereken en temel konu, tırnağın genişliğidir. Sonrasında, tırnak boyutunun, tırnağın genişliğine göre ayarlanması gerektiği unutulmamalıdır. Baş parmak için, tırnağın boyunun, genişliğine eşit olması gerektiği unutulmamalı, diğer tırnakların boyları da bu parmaktaki tırnağın boyuna göre ayarlanmalıdır.
Diyelim ki siz uzun tırnağı sevmiyorsunuz, ve tırnak genişliğiniz biraz fazla, tırnağınızı o kadar uzun kullanmak istememeniz durumunda yapmanız gereken işlem, tırnaklarınıza koyu renk ojeler sürerek, tırnaklarınızı olduğundan daha uzun göstermektir.
Tırnak şekillerine baktığımızda, günümüzde daha çok kare şeklindeki tırnakların tercih edildiğini görüyoruz. Geçmiş zamanlarda bu durum oval tırnak şekilleri ile desteklenmekte idi. Yuvarlak tırnak şekilleri, ya da sivri tırnak şekillerinin de günümüzde tercih edilen tırnak şekilleri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir.
Tırnaklarınızı çok kısa değil, biraz uzun kesmeniz gerekse de, çok uzun tırnakların, sizi karşı taraf için itici hale getirdiğini unutmamamız gerekmektedir. Buna göre, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, baş parmak ölçüt olarak alınabilir, ve boyu ile, genişliğinin birbirine eşit olması sağlanabilir. Diğer tırnakların boyutları da buna göre ayarlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası