Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Sararan tırnaklar nasıl beyazlar ve sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır sorularının yanıtlarını vereceğimiz ilerleyen bölümlerde, sararan tırnakları beyazlatmak için yapabileceklerinizi sizlere anlatmadan önce şu detayı hatırlatalım: tırnak sararmasının farklı nedenleri olabilir ve bu durum sağlık için bir işaret niteliğinde de sayılabilir. Dolayısı ile tırnaklarınızı eski güzel görünümlerine kavuşturmadan önce durumun nedeni hakkında fikir sahibi olun. Sonrasında sararan tırnakları beyazlatmak için sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır sorunuzun yanıtlarını araştırabilirsiniz.

Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlar?

■ Bir dilim limonu tırnaklarınıza sürüp bu şekilde 10 – 15 dakika bekleyebilirsiniz. Ancak eğer bu işlem tırnak etlerinizin acıması ya da yanmasına neden oluyorsa, limon suyuna batırdığınız kulak çöpü ya da pamuk topunu da tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Ortalama 15 dakikalık bekleme süresinin sonunda ise tırnaklarınızı ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

■ Sararan tırnakları beyazlatmak için limon kullanarak uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de limon suyunu bir kasenin içerisine almaktır. Bu kasede tırnaklarınızı 10 – 15 dakika bekletip, sonrasında ince bir fırça yardımı ile tırnaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Ardından ılık su ile duruladığınız tırnaklarınız güzel bir şekilde parlayacaktır. Ancak bu işlem cildinizin kurumasına neden olabileceği için, uygulamayı nemlendirici kullanarak sonlandırmanız gerektiğini de unutmayın.

■ Sararan tırnaklar nasıl beyazlar sorusunun bir diğer yanıtı için de en iyi beyazlatıcılardan biri olan karbonattan yardım alabilirsiniz. Bunun için bir çorba kaşığı zeytinyağının içerisine limon suyu ve karbonat ilavesi gerçekleştirin. Ardından bu karışımı tırnaklarınıza fırça yardımı ile sürerek en az 10 dakika kalmasını bekleyin. Sonrasında ellerinizi su yardımı ile temizleyebilirsiniz. İstediğiniz sonucu elde edene kadar uygulamaya haftada iki kere, düzenli olarak devam edin.

■ Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de sirke kullanımıdır. Bunun için yapmanız gereken şey, eşit miktarda ılık su ile sirkeyi karıştırmak ve ardından da ellerinizi bu suyun içerisinde en az 20 dakika bekletmektir. Ayda en az bir kere gerçekleştirmenizin önerildiği bu yöntem sayesinde sadece sararan tırnakları beyazlatmak değil, tırnaklarınızı sağlıklı uzatmak ve ojeden kalan sararmaları silmek gibi etkilerden de faydalanabilirsiniz.

■ Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır sorusunun en etkili yanıtlarından bir diğeri için ise şu malzemeleri birbirine karıştırarak kıvamlı bir macun haline getirmelisiniz:
* 5 kaşık limon suyu
* 1/2 kaşık sirke
* 1/2 kaşık zeytinyağı
* 1 kaşık karbonat
Bu malzemelerle elde etmiş olduğunuz macunu tırnaklarınıza yumuşak bir fırça kullanarak sürün. Ardından 15 dakika beklemelerini sağlayıp, sonrasında da ılık su ile temizleyin. Cildinizin kurumaması için nemlendirici kullanımı gerçekleştirerek işlemi sonlandırın ve bunu sararan tırnakları beyazlatmak adına istediğiniz sonucu görene kadar düzenli olarak tekrarlayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.