Evde Tırnak Güçlendirme Evde Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Güçlendirme Evde Nasıl Yapılır?

Evde tırnak güçlendirme konusunda araştırmalar her kadın ve hatta günümüzde pek çok erkek tarafından bile yapılıyor. Çünkü artık erkekler de en az kadınlar kadar bakımlı olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Pek çok kadın da çocukken bir kasenin içerisine zeytinyağı ve limon suyu koyarak tırnaklarını bu karışıma batırırlardı.

Tırnakların kırılmasını önlemek için ne yapılmalı başlıklı konumuzda aslında tırnaklarınızı güçlendirmek için ihtiyaç duyduğunuz malzemelerin tamamının evinizde ve hatta mutfağınızda olduğunu belirtmiştik. Hayat pahalılığı hat safhada ve tırnaklarınızın güçlenmesi adına da masraf yapmak istemediğinizi çok iyi biliyoruz çünkü.

Ancak bir de uzatmak için can attığınız tırnaklarınız var. Ya da siz tam uzatmışken kırılan bir tırnağınız… Telafisi de zor olan bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız, biraz sonra önereceğimiz yöntemleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Çünkü evde tırnak güçlendirme gerçekten de uygulanması zor şeylerden geçmiyor. MaviBoncuğum olarak vereceğimiz önerilere kulak verin.

Evde Tırnak Güçlendirme

Evde tırnak güçlendirme adına yapmanız gereken ilk şey,tırnaklarınıza kalıcı oje ya da jel oje sürmemek aslında. Çünkü bu ojeler tırnaklarınızın hava almasını önlüyor ve zamanla cansızlaşmasına neden oluyor. Ayrıca tırnaklarınızı kısa kullanmalı ve sık sık da törpülemelisiniz. Bir zaman sonra bu yöntemlerin çok işe yaradığını göreceksiniz.

Tırnak Güçlendirme Evde Nasıl Yapılır

Evde Tırnak Güçlendirme

Peki ojesiz tırnak güzel olmaz ki dediğiniz noktada ne yapmalısınız? İşte tam da bu aşamada evde oje yapımı ile ilgili hazırlamış olduğumuz makalemizi gözden geçirebilirsiniz. Doğal malzemeler tırnaklarınıza kesinlikle kimyasal malzemelerin verdiği zararı vermezler çünkü.

Eğer tırnaklarınız ince ise ve sürekli kırılıyorsa onları içeriden aldığınız besinlerle de desteklemeniz gerekiyor demektir. Biyotin aslında B7 vitaminidir ve C vitamini gibi vücutta depolanmaz. Saç ve tırnakların hızlı uzamasına katkıda bulunur. Dolayısı ile günlük olarak tüketmenizi öneriyoruz.

Magnezyum da vücudun Kalsiyum dengesine destekte bulunmaktadır. Dolayısı ile Magnezyum içerikli besinler tüketebilir ya da Magnezyum takviyeleri alabilirsiniz. İsterseniz bu vitamin ve mineralleri kullanmadan önce doktorunuza başvurup bir vitamin ve mineral tahlili istemesini de rica edebilirsiniz. Böylece vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu da görmüş olursunuz.

Evde tırnak güçlendirme adına almanız gereken diğer takviyeler de Kalsiyum ve Keratin’dir. Nasıl ki kemik erimesine çare bulabilmek adına Kalsiyum takviyeleri alıyorsak, aynı şeyi tırnaklarımız için de yapmalıyız. Ve buna ek olarak saçlarımıza keratin bakımı yaptırarak onların ne kadar canlı ve sağlıklı göründüğünü de hatırlamak isteyebilirsiniz.

Tırnak Güçlendirme Evde Nasıl Yapılır?

Tırnak güçlendirme evde nasıl yapılır? Bunun için size tırnakların güçlenmesini sağlayan ojelerden söz etmiş olanları hatırlayabilirsiniz. Ancak bu ojelerden ziyade nem tırnakların güçlenmesine katkıda bulunmaktadır. Kuru tırnaklar daha çabuk kırılır ve daha geç uzarlar.

Evde Tırnak Güçlendirme

Tırnak Güçlendirme Evde Nasıl Yapılır

Bu nedenle ellerinizi olabildiğince sıcak sudan uzak tutun. Ve her gün el kremi kullanarak nemlenmelerini sağlayın. Aynı zamanda asetonla tırnaklarınızı olabildiğince az muhatap edin. Bunun için tırnaklarınıza sürdüğünüz ojenin daha kalıcı olmasını sağlamalısınız. Bunu başarabilmek adına ojenin altına mutlaka baz kat uygulayın.

Tırnak güçlendirme evde nasıl yapılır dediğiniz noktada tırnaklarınızı uzatmayın. Kısa kullanın ve sık sık da törpülemeye özen gösterin. Güçlendiğinde zaten istediğiniz kadar uzattığınız tırnaklarınızla rahatlıkla ortamlara katılabileceksiniz. Ellerinizi kolonya ve dezenfektan yerine su ve sabunla temizlediğinizden emin olmalısınız.Alkol da tırnakları zayıflatır çünkü.

Bilgilerimizi aktarmaya başladığımız anda size çocukken yaptığımız limonlu zeytinyağlı karışımdan söz etmiştik. Bu karışımın geçerliliği hala devam ediyor. Kullanmanız gereken malzemeler şu şekilde:

• 2 yemek kaşığı zeytinyağı
• 1 yemek kaşığı limon suyu
• 1 çay kaşığı ezilmiş sarımsak

Yapmanız gerekenler ise maddeler halinde şu şekilde:

• İlk olarak malzemelerin tamamını bir kase içerisinde karıştırın.
• Sarımsağın özünü karışıma salması için bir kaç saat bekleyin.
• Hazırlamış olduğunuz karışımı tırnak diplerinize ve tırnaklarınızın üzerine sürün.
• Elinize eldiven takıp sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın.

Bu uygulamayı haftada bir sefer yapmanız halinde çok iyi sonuçlar alabileceğinizi unutmayın.

Evde tırnak güçlendirme için tüketmeniz gereken besinlerin listesi ise şu şekilde: Kabak çekirdeği, havuç, somon balığı, domates, brokoli, biber, muz, fasulye, süt, badem, yumurta… Bu besinler içeriklerinde kalsiyum, magnezyum, çinko, demir ve biyotin gibi vitamin ve mineraller içermeleri dolayısı ile tırnaklarınızın sağlıklı ve güçlü olmasına önemli katkılarda bulunacaklardır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.