Evde Pratik El Bakımı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bu yazımızda sizlere el bakımı ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Pratik el bakımı, ve evde pratik el bakımı ile ilgili bilgi sahibi olarak doğru el bakımını gerçekleştirmeyi hedefliyorsanız, pratik el bakımı bilgilerini sizlere hemen aktarmaya başlayacağız. Evde pratik el bakımı ile ilgili bilgi sahibi olarak el bakımını olması gerektiği şekilde gerçekleştirmek isteyen kişilerin neler yapması gerektiğine birlikte bakalım:

Pratik el bakımı önerilerinden ilki, ellerinizi yıkarken kullanmakta olduğunuz el sabunu… Mutlaka doğal olmasının gerekliliğine dikkat etmelisiniz. pH değerinin yüksek olması da evde pratik el bakımı ile ilgili size destek verecek olan başka bir bilgi olacaktır.
El bakımında da cilt bakımındaki gibi peelinge gereksinim duyarsınız. Bunun için ellerinize haftanın üç günü peeling uygulamalı; ve ellerinizde biriken kirleri, ve ölü hücreleri bu şekilde arındırmayı hedeflemelisiniz.
Evde pratik el bakımı ile ilgili diğer bir detay da, yine el yıkama işlemini gerçekleştirmenizin sonrasında ellerinizi kremlemenizin gerekliliğidir. Bu sayede ellerinizin daha yumuşak olacağını bilmeniz gerekmektedir.
El bakımına tırnaklarınızı da dahil ettiğinizde, onları fırçalamanız, sonrasında törpülemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Törpüyü kullanırken de mutlaka tek yönde törpüleme işlemini gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmayın.
Ilık sabunlu bir su hazırlayarak ellerinizi içerisine batırıp beş dakika bekletin. Sonrasında tırnak etleriniz yumuşamış olacaktır; onları tırnak diplerine doğru iteklemeniz önerilmektedir.
Evde pratik el bakımının diğer bir yöntemi de limondan geçmektedir. Limon ile, eller iki dakika kadar ovulacak olursa, tırnak sararmasının önüne geçileceği bilinmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası