Batık Tırnak Nasıl Düzelir?

Pek çok kişi, ayak tırnağında batık tırnak problemi yaşamaktadır. Ağrısı dayanılmaz olan batık tırnak, zaman zaman şiddetini arttırıp şişerek, ayakkabı giymeyi ve yürümeyi de zorlaştırır. Bazen evde kendi yöntemlerinizle başa çıkabileceğiniz batık tırnak sorunu ile, zaman zaman petikür, zaman zaman da cerrahi yöntemlerden faydalanarak kurtulabilirsiniz. Peki batık tırnak nasıl düzelir? Batık tırnak nasıl çıkar?

Batık Tırnak Nasıl Düzelir?
Batık Tırnak Nasıl Çıkar?

Her şeyin öncesinde şunu belirtelim: Eğer probleminiz hafif şiddette ise, şişlik ve ağrı sorunu çok ağır değilse, sorunu evde, kendi yöntemlerinizle çözebilirsiniz. Aksi halde profesyonel yardım almanız gerekecektir.

Tırnak Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

■ Gün içerisinde üç farklı zamanda, bir kova içerisine sıcak su doldurup, bu suyun da içine çeyrek bardak elma sirkesi ilave edin ve ayaklarınızı bu suyun içerisinde bekletin. Bu sayede deri yumuşayacak ve tırnak deriden dışarı çıkacaktır. Bu sayede, bakteriyel enfeksiyonlardan da korunmuş olursunuz.

■ Diş ipi ya da yuvarladığınız küçük bir pamuğu, yavaşça tırnağınızın altına yerleştirin. Bu sayede tırnağın dışarı doğru büyümesine yardımcı olmuş olursunuz.

Tırnak Bakımı İçin Yapmanız Gerekenlerin Neler Olduğunu Biliyor Musunuz?

Batık tırnak probleminiz varken kullandığınız ayakkabının ise rahat olmasına mutlaka dikkat edin. Tırnağın yeteri kadar uzadığına kanaat getirene kadar, bu uygulamalara her gün devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası