Dudak Çatlamasının Nedenleri Ve Dudak Çatlamasının Tedavisi

Özellikle kış aylarında dudaklar kurur, çatlar; ve bunun sonucu olarak da ağrımaya başlar. Yarattığı kötü görüntü de cabası. Dudak kuruluğundan, dudak çatlamalarından; ve dudak ağrısından korunmanın ve kurtulmanın ise, evde yapılabilecek olan kolay uygulamalar ile gerçekleşebileceğini biliyor muydunuz? Bu yazımızda sizlerle, dudak çatlamaları; ve dudak kuruluğu hakkında bir takım bilgiler paylaşacağız…

Dudak çatlamasının nedenleri arasında ilk sırada dudakların ısırılması yer almaktadır. Dudak çatlamasının nedenlerinden bir diğeri de B2 vitamini eksikliğidir. Dudak çatlamasının nedenleri arasında, havaların kuru olmasından da söz etmek gerekmektedir. Dudak çatlamasının nedenlerinden bir başkası da, dudakların susuz bırakılmasıdır. Dudak çatlamasının nedenleri arasında zaman zaman gripten, alerjilerden, enfeksiyonlardan; ya da bir takım ilaç kullanımlarından da söz etmek gerekmektedir.
Dudak kuruluğu; ya da dudak çatlaması sonrasında, bir takım kanama; ve iltihaplanma problemleri de yaşıyorsanız, mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Dudak kuruluğu; ya da dudak çatlamasının durumu hafif ise, bu durumda, dudak kuruluğunun tedavisi; ve dudak çatlamasının tedavisi için, size önereceğimiz kolay yöntemlere başvurarak, probleminize çözüm yolları üretebilirsiniz.
Dudak çatlamasının tedavisi için önereceğimiz ilk yöntem bal kürüdür. Bal kürü nasıl yapılır; ve bal kürünün dudak çatlamasının tedavisine etkileri nelerdir, birlikte bakalım… Bal küründe, öncelikle, dudaklara bir miktar bal sürülmesi gerekmektedir. Bal küründe, dudaklarınıza sürdüğünüz balın üzerine biraz da vazelin sürün. Bal küründe, bal ve vazelini dudaklarınıza uyguladıktan sonra, 15 dakika dudaklarınızı sabit tutup, hareket ettirmeyin. Daha sonra, bal kürü ile dudaklarınıza uyguladığınız vazelin ve balı, parmaklarınızın ucuna ılık su alarak dudaklarınıza sürüp temizleyin. Bal kürünü, arka arkaya, iki ya da üç gün boyunca uygularsanız, dudak kuruluğunun tedavisinde; ve dudak çatlamasının tedavisinde, kendi başarınızı elde etmiş olursunuz.
Dudak kuruluğunun tedavisinde; ve dudak çatlamasının tedavisinde kullanılabilecek bir başka şey de hindistancevizi yağıdır. Hindistancevizi yağı, dudak kuruluğunun tedavisi; ve dudak çatlamasının tedavisinde bir mucize görevi üstlenmektedir. Dudak çatlamasının nedenlerinin bulunduğu zamanlarda, hindistancevizi yağını, dudaklarınıza ard arda bir kaç sefer uygularsanız, dudak çatlamasının tedavisini, evde kendiniz gerçekleştirmiş olursunuz.
Dudak çatlamasının tedavisinde salatalık küründen de yararlanabilirsiniz. Bir dilim salatalığı dudak kuruluğu bulunan bölgeye sürdüğünüzde, dudak çatlamasının tedavisinin gerçekleşmeye başladığını göreceksiniz…

Latest Comments
  1. online gün

    iyi günler.dudak çatlaması ile ilgili yazınızdan epey faydalandığımı belirtiyor,teşekkür ediyorum.

  2. saolun

    eyw çok güzel detaylamışsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası