Dudak Çatlamalarını Önlemek İçin Zeytinyağından Yararlanın

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, dudaklarda çatlama; ve dudak kuruluğu, pek çok kişinin sorunu haline gelmiştir. Dudaklarda çatlama; ve dudak kuruluğu sorunu olan kişilerin, dudaklarını ısırarak, dudak derisini kopardıkları dahi görülmektedir. Bunu sakın denemeyin! Güzelliğinize, kendi dişlerinizle gölge düşürmenizi istemeyiz. Bu durum, cilt sağlığı için de oldukça olumsuz bir etkendir. Peki dudak kuruluğu; ve dudaklarda çatlama problemini nasıl aşarsınız? Zeytinyağı, bu anlamda oldukça işinize yarayacak doğal bir alternatiftir…

Dudak çatlamalarını önlemek, dudak nemlendiricisi amacı ile aldığınız pek çok nemlendirici, hem çok pahalıdır; hem de kimyasal içerikleri olan dudak nemlendiriciler, bazen de çok kötü kokabilmektedir. Dudak çatlamalarını önlemek; ve dudak nemlendiricisi olarak kullanmak üzere, evinizin mutfağında rahatlıkla bulabileceğiniz zeytinyağından yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.
Dudak çatlamalarını önlemek için, dudak nemlendiricisi amacı ile kullanabileceğiniz zeytinyağı, bir damlası ile, dudaklarınızda harikalar yaratmanızı sağlayabilir. Zeytinyağını, dudak çatlamalarını önlemek amacı ile; ve dudak nemlendiricisi olarak kullanmak istiyorsanız, her gece yatmadan önce, bir damla doğal zeytinyağını dudaklarınıza yayın. Dudak çatlamalarından; ve dudak kuruluğundan, zeytinyağı ile eser kalmadığını göreceksiniz.
Dudak çatlamalarını önlemek için zeytinyağından yararlanmak; ve zeytinyağını dudak nemlendiricisi olarak kullanmak için, bir miktar toz şekerden de yararlanabilirsiniz. Bir damla zeytinyağının içine karıştıracağınız az miktarda toz şeker ile elde edilecek olan karışımın macun kıvamında olacağını unutmamalısınız. Zeytinyağı ve toz şeker karışımı, dudak nemlendirici olarak dudak çatlamalarını önlemek için kullanılırken; bununla birlikte, dudaklarda peeling etkisi de görerek, dudaklardaki ölü derinin yenilenmesine de yardımcı etki gösterebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası