Cilt Bakımında Kabak Maskesi Ve Cildi Gerginleştirici Etkisi

Cilt bakımının ne denli önemli olduğu, artık herkes tarafından bilinmektedir. Tüm basın organları ve internet sitelerinde, cilt bakımı ile ilgili pek çok farklı bilgi ile, cilt bakım maskelerine yer verilmektedir. Cilt bakımı sonrasında ortaya çıkacak olan cilt güzelliği için cildi gerginleştirmek de büyük önem arz etmektedir. Uzmanlar, cilt bakımında, cildi gerginleştirmek için kabak maskesini önermektedirler. Kabak maskesi nasıl hazırlanarak cildi gerginleştirir, hep birlikte bu konuya bir açıklık getirelim:

<

Cilt güzelliği için yapılan cilt bakımında, cildi gerginleştirmek için kullanılan kabak maskesinin hazırlanışı şu şekildedir: Öncelikle, bir tane kabak rendelenir. Rendelenen kabağın suyu sıkılır. Kabak maskesi için, geriye kalan kuru kabağın içerisine yarım limon suyu, bir çorba kaşığı ayçiçek yağı; ve bir çorba kaşığı kil eklenir. Elde edilen karışım, cildi gerginleştirerek cilt güzelliğini ön plana çıkartmak istenmesi sebebiyle cilt bakımı yapılan yüze sürülür.
Kabak maskesi yüzde onbeş dakika civarında kalır. Sonrasında ise, ılık su ile, cilt bakımı yapılan yüz yıkanır. Cildi gerginleştirmek için kullanılan kabak maskesinin, cilt bakımında, haftada bir sefer uygulanması gerektiği belirtilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası