Cilt Bakımında Doğal Cilt Bakımı Ürünleri Olarak Nitelendirilen Besinler

Cilt güzelliği için cilt bakımının ne denli önemli olduğunu herkes bilir de, ama cilt bakımının da, pahalı cilt bakım kremleri ve cilt bakım maskelerinden geçtiğini düşünürler. Oysa ki olay, uzaktan göründüğü gibi değil aslında. Yüz bakımında sadece pahalı cilt bakımı ürünlerine ihtiyacınız yok. Ayrıca o ürünler, cildinize sadece dışarıdan bakım yapmanızı sağlamaktadır. Ancak cilt bakımında, içeriden yapılacak olan takviyelere de ihtiyacı vardır cildinizin; ve belirtilen cilt bakımı ve yüz bakımını, beslenmenizi doğru şekilde ayarlayarak gerçekleştirebilirsiniz… Nasıl mı? Bakın yüz bakımında nasıl beslenerek, cildinizin daha çok ışıldamasını sağlayabilirsiniz:
,

<

Antioksidanlar: Gerek cilt bakımında, gerekse de yüz bakımında, antioksidan içeriği olan yiyecek ve içeceklerden faydalanmanız gerekmektedir. Antioksidan içeren yiyecek ve içeceklere bakacak olursak: yabanmersini, turunçgiller, mor erik, yeşil çay, antioksidan içeriği bol olan besinler olarak sıralanabilmektedir; ve elbette daha fazlası… Antioksidanlar, yüz bakımı ve cilt bakımında, cildin, UV ışınlarına karşı oldukça olumlu etki göstermektedirler. Antioksidanlar, aynı zamanda, cilt kanserine yakalanma riskinizi de azaltmaktadır. UV ışınların, cildin yaşlanması ve yıpranmasına neden olacağını bilirsek, antioksidanların, bu gibi durumlara ne şekilde etki edeceğini anlamamız çok daha kolay olacaktır. Antioksidanlarla, daha genç ve daha çok ışıldayan bir cilde sahip olmanız mümkün.
Hidrasyon: Hidrasyon ihtiyacı, yüz bakımı ve cilt bakımında, su ile karşılanmaktadır. Hidrasyon ihtiyacınızı karşılamak için bol miktarda su içmelisiniz. Unutmayın ki, siz ne zaman su içmeye ihtiyaç duyarsanız, cildiniz de suya ihtiyaç duyuyor demektir. Her gün, en az 8 bardak içmeniz gereken suyu, cildinizin gereksinim duyduğu ihtiyaçları da karşılamak amacı ile, meyve sularından da karşılayabilirsiniz.
Selenyum: Cilt bakımı ve yüz bakımında gereksinim duyulan selenyum, cildinizin antioksidan üreten bir proteini karşılayabilmesi açısından gereklidir. Antioksidana cildin ne denli gereksinim duyduğunu az önce anlattık. Bu nedenle, selenyumun ne denli gerekli olduğunu anlamanız hiç zor olmayacaktır. Hal böyle olunca, akla direk şu soru geliyor: cilt bakımı ve yüz bakımında gereksinim duyulan selenyumu nasıl elde ederiz? Selenyumun en iyi kaynağı brezilya cevizi olarak bilinmektedir. Ancak Brezilya cevizini bulamadığınız zamanlarda, balık, hindi, kahverengi pirinç ve buğday makarnasından da yardım alabilirsiniz.
Omega 3: Omega 3, cildin nemlendirilmesini; ve toksinlerden arındırılmasını sağlayan bir zarın korunmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, cildimiz, toksinlerin zararlarından korunmak; ve nemlenmek amacıyla, omega 3 yağ asitlerine gereksinim duymaktadır. Omega 3 alabileceğiniz yiyecekler ise, cilt bakımı ve yüz bakımı için, şu şekilde sıralanmaktadır: somon, sardalya,keten tohumu, chia tohumu, Hint keneviri ve ceviz.
Gördüğünüz gibi, ne yüz bakımı; ne de cilt bakımı için, cilt bakımı ürünlerine aslında bir avuç parayı saymak zorunda değilsiniz. Belirtilen maddeleri, doğal cilt bakımı ürünleri olarak da nitelendirilebilen besinlerden çok rahat bir şekilde alabilirsiniz…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası