Zeytinyağının Saça Faydaları Ve Zeytinyağının Cilde Faydaları

Zeytinyağının Saça Faydaları Ve Zeytinyağının Cilde Faydaları

Bu yazımızda sizlere, zeytinyağının faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan bir takım hususlardan söz edeceğiz. Zeytinyağının faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan, zeytinyağının saça faydaları; ve zeytinyağının cilde faydaları ile birlikte, zeytinyağının saça kullanımı, ve zeytinyağının cilde kullanımı hakkındaki bilgilere de yazımız içerisinde ulaşım sağlayabileceksiniz. O halde zaman kaybetmeden soralım: zeytinyağının faydaları nelerdir?

Zeytinyağının cilde faydaları, ve zeytinyağının saça faydaları arasında genel olarak, besleme, koruma, ve yumuşatma etkilerinden söz etmek gerekmektedir. Bunun dışında, zeytinyağının faydalarını özele indirgemek istediğimizde ise, karşımıza nelerin çıkacağına birlikte bakalım:
Zeytinyağının saça faydaları arasında ilk olarak saç dökülmesini önleme etkisinden söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının saça faydaları arasında yer alan saç dökülmesi etkisinden korunmak adına, zeytinyağının saça kullanımı şu şekildedir: zeytinyağı, bir yumurtanın sarısı ile karıştırılır. Elde edilen bu karışımın da saçların dip kısımlarına, el yardımı ile masaj yapılmak sureti ile uygulanması gerekmektedir. Daha sonra, saçta bir saat bırakılan bu karışımın iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.
Zeytinyağının cilde faydalarından söz etmek istediğimizde ise, derinin kuruması, ve sertleşmesi gibi bir durumda, yumuşatıcı etkisinden söz etmek gerekmektedir. Bunun için, bir diş sarımsak ezilir; ve zeytinyağı ile karıştırılarak, zeytinyağının cilde kullanımı gerçekleştirilir. Bu uygulamadan sonra ciltteki yumuşama dikkati çekecektir.
Zeytinyağının saça faydaları arasında, saça canlılık verme etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için, zeytinyağının saça kullanımı şu şekildedir: bir kaç kaşık zeytinyağı alınır; ve saç diplerine bu zeytinyağı ile masaj uygulanır. Bu uygulamadan sonra saç ılık havlu ile sarılarak yarım saat, zeytinyağının saçta kalması sağlanır. Bunun ardından da saçın güzelce temizlenmesi gerekmektedir.
Zeytinyağının faydaları arasında, zeytinyağının dişe faydalarından da söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının dişe faydalarından belki de daha önce haberdar değildiniz. Zeytinyağının dişe faydaları arasında, dişlere sağlamlık vermesi, ve beyazlatmasından söz etmek gerekmektedir. Zeytinyağının dişe kullanımı, zeytinyağı ile dişe masaj yapılması sureti ile gerçekleştirilmektedir.
Zeytinyağının cilde faydaları arasında, kırışıklıkları önlemesinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için zeytinyağının cilde kullanımı sırasında, zeytinyağı ile birlikte bir kaç damla limon, ve de bal karıştırılır, sonrasında da cilde uygulanır. Bu uygulamanın bir hafta içerisinde iki sefer gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Zeytinyağının cilde faydalarından bir diğeri de cildin pürüzsüz görünmesini olanaklı hale getirmesidir. Bunun için zeytinyağının cilde kullanımı sırasında kaya tuzu ile karıştırılması, ardından da özellikle kollara ve bacaklara sürülmesi önerilmektedir. Sürme işlemi ovma şeklinde gerçekleştirilmelidir.
Zeytinyağının cilde faydalarından bir başkası ise, cildi güneşn zararlarına karşı korumasıdır. Cildi güneşin zararlarına karşı zeytinyağı ile korumak istiyorsanız, zeytinyağı ve limon karışımını cildinize uygulamanız önerilmektedir.
Zeytinyağının cilde kullanımı için bu yazımızda vereceğimiz son önerimiz, cilt kuruluklarını gidermek için, bir elmanın ezilmesi, ve zeytinyağı ile karıştırılarak cilde uygulanmasıdır. Bu şekilde on dakika beklendikten sonra cildin yıkanması gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.