Zeytinyağı Cilt Bakımında Neden Faydalıdır?

Zeytinyağlı cilt bakımı tariflerini sıklıkla görmekte, duymaktayız. Makyaj temizleme işlevinden cildi sıkılaştırma işlevine kadar, zeytinyağı cilt bakımında kullanılmaktadır. Aslında hepimiz, zeytinyağı cilt bakımında neden faydalıdır sorusunun yanıtlarını az çok biliyoruz, ama hem bu bilgiler bize tam olarak yeterli değil, hem de zeytinyağı nasıl kullanılmalı, onu tam olarak bilmiyoruz. Bu yazımızda sizlere, bilmek istediğiniz tüm soruların yanıtlarından söz edeceğiz.

Zeytinyağı Cilt Bakımında Neden Faydalıdır?

Zeytinyağı, dünyanın en uzun süre yaşayan ağaçları arasında yer alan zeytin ağacının meyvesi olan zeytinden elde edilir. Bu nedenle midir bilinmez; ama cildimizin yaşlanma etkilerine karşı savaşmasının önemli unsurları arasında yer almaktadır… Tıpkı sağlığımıza olan faydaları gibi. Yaşlanma etkileri ile cildin savaşmasına katkıda bulunan zeytinyağı, bu anlamda hem cildi nemlendirir; hem de sıkılaşmasına katkıda bulunur.

Zeytinyağlı cilt bakımı tarifleri arasında, bu cilt dostu yağın, cildi temizleme etkisinden de söz edilir. Bunu bazı kişilere aktardığınızda, zeytinyağının cildi kararttığını söylerler; ancak kullanılan zeytinyağı sızma olduğunda, bu gibi bir olumsuzluk söz konusu olmayacaktır. Zaten zeytinyağı, ve Omega-3’ün cilt dostu olduğunu bilmeyen kişi sayısı da oldukça azdır; ve bu nedenle, neredeyse tüm kozmetik ürünlerin içeriğinde zeytinyağı vardır.

Tüm bunların yanında zeytinyağı ile cilt bakımı, kırışıklıkların giderilmesi, ve sivilcelerden kurtulmak adına da tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Peki nasıl kullanıp değerlendirmek gerekir?

Zeytinyağı Nasıl Kullanılmalı?

Biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi, cildi temizlemek adına kullanacağınız zeytinyağından, sadece bir çay kaşığı alıp, avcunuzun ortasına koymalısınız. Ve iki avuç içinize yedirmeniz gereken bu yağı, dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulamanız yeterli olacaktır. Uygulama süresinin bir dakika olduğunu da belirtmek gerekir.

Sivilcelerinizden kurtulmak için zeytinyağı kullanacaksanız yapmanız gereken, bir ay boyunca her gün, cildinize usanmadan zeytinyağı uygulamak. Belirtilen sürenin sonunda, cildinizde hiç sivilce kalmadığını görünce şaşıracağınızı da belirtmeliyiz.

Cildi sıkılaştırma etkisi dolayısı ile yine zeytinyağı kullanmalısınız. Ancak bunun süresi bir ay değil, bıkmadan usanmadan kullanmanız halinde, kırışıklıklarınıza savaş açmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası