Yüz Nasıl Yıkanmalıdır?

Yüz yıkarken yapılan hatalardan çoğumuz haberdar olmasak da, yüz yıkamanın aslında çok basit bir olay olduğunu düşünsek de, yüz yıkarken yapılan hatalar hepimizin hayatında; ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak kalıcı problemlere neden olmaktadır. Bu nedenle yüz nasıl yıkanır, ve yüz nasıl yıkanmalıdır sorularının yanıtlarını çok iyi bilmek durumundayız. Bu yazımızda sizlere, bu soruların yanıtlarını aktaracağız…

Yüz Nasıl Yıkanmalıdır?
Yüz Nasıl Yıkanır?

• Yüz yıkama konusunda dikkat etmeniz gereken ilk detay, kullandığınız cilt temizleyicinin niteliğidir. Ne kullanacağınızı iyi bilmelisiniz; ve cilt temizleyiciyi cilt tipinize uygun olarak seçmelisiniz. Ancak şunu da unutmamalısınız, her ne kadar cilt tipinize uygun bir temizleyici de seçmiş olsanız, içeriğinde sabun, ya da paraben bulunmamalı… Bu sayede daha geç yaşlanacak olan cildiniz, daha da sağlıklı olacaktır.

• Yüz yıkamanın süresi de oldukça önemli… Bu nedenle acele etmemeli, seçtiğiniz cilt temizleyici ile cildinizi en az 30 – 60 saniye arasında ovmalısınız. Ovma işlemini nazik hareketlerle yapmalı, özellikle cildinizin yağlı olan kısımlarında, ve burun kenarı gibi ince derili bölgelerde daha uzun süre zaman harcamalısınız.

• Cilt temizleyiciyi durularken kullanacağınız su ılık olmalı… Ve bol su ile cildinizi durulayıp, hiç ürün kalıntısı olmadığından emin olmalısınız. Aksi halde, cilt temizleyicinin yüzünüzde kalan kısmı cildinizi kurutabilir; ve pul pul olup dökülmesine de neden olabilir.

• Cildinizi kurularken kullanacağınız havlu da, yüz yıkama kadar önemli… Mikrop üretmemesi adına, mümkünse tek kullanımlık kağıt havluları tercih etmeli; ya da havlunuzu sık sık değiştirip yıkamalısınız. Ve kurulama işlemini sert değil, yumuşak hareketlerle, tampon şekilde uygulamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

• Son olarak da tonikleme işlemi yapmalı, ve ardından da cildinizi, cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirmelisiniz. Bu şekilde cildinizi yatıştırıp, cilt bakımınızı da tamamlamış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası