Yıpranmış Cilt Bakımını Yıpranmış Cilt İçin Maske Önerisi İle Yapabilirsiniz

Bu yazımızda sizlere yıpranmış cilt için maske önerisinde bulunacağız. Yıpranmış cilt bakımı ile ilgili bilgi sahibi olmak ister, ve yıpranmış ciltler için ne yapabileceğinizi bilemez duruma gelirseniz, yıpranmış cilt için maske önerisini rahatlıkla uygulayabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer cildiniz kuru ise; ve bakıma muhtaç ise, hiç zaman kaybetmeden, yıpranmış ciltler için yıpranmış cilt bakımı amaçlı, yıpranmış cilt için maske önerisine uygun malzemeleri temin edelim:

Dört yemek kaşığı ılık su
Bir çay kaşığı lesitin
Üç yemek kaşığı lanolin
Yarım yemek kaşığı bal
Yıpranmış ciltler için ne yapabileceğinizi bilemez durumda iseniz; yıpranmış cilt bakımı yaparak yıpranmış cilt için maske uygulamasını gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, bu malzemeleri temin etmenizin sonrasında yapmanız gerekenlere birlikte göz atalım: Bal, lesitin; ve lanolini bir kap içerisinde karıştırın. Bu kabı, içerisinde su kaynayan başka bir kap içerisine yerleştirin, kabın içerisine su girmesini önlemek sureti ile malzemelerin iyice erimesini sağlayın. Daha sonra bu malzemelerin içerisine yavaş bir şekilde su ekleyin; ve sürekli olarak karıştırıp soğumasını sağlayın. Daha sonra kuru cilt için maske önerisini hazırlamış olduğunuz bu formülü alıp bir kavanozun içerisine yerleştirin, kavanozu da buzdolabına koyun.
Yıpranmış ciltler için önerilen bu uygulama, hassas ciltlerde de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Cildiniz kuru ise de yıpranmış cilt bakımını uygulayabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası