Yağ Bezeleri Nasıl Yok Olur?

Yağ Bezeleri Nasıl Yok Olur?

Yağ bezeleri nasıl kaybolur, yağ bezeleri nasıl yok olur, yağ bezeleri nasıl geçer… gibi soruların yanıtları genellikle kadınlar tarafından aranmaktadır. Yağ bezelerine evde çözüm önerilerinden biraz sonra söz edeceğiz ve onlardan kolayca kurtulabileceksiniz, ancak önce sizlere, genellikle göz çevresinde oluşan yağ bezelerinin neden kaynaklandığını açıklayıp sizi biraz şaşırtalım…

Pek çok kadın, saçlarının daha kalın, bakımlı ve düz görünmesi için keratin bakımı yaptırmakta ve bu bakım için kuaföre bir dünya para vermektedir. Aslında hem saçlarımızda, hem tırnaklarımızda; hem de cildimizde keratin bulunmaktadır ve bulunmak zorundadır da… Bir protein olan keratin ciltte sıkışıp kaldığında ise kurtulmak istediğimiz yağ bezelerini ortaya çıkartır. Bizler onlara sivilce ya da akne demez, yağ bezeleri olarak adlandırırız.

Yağ bezeleri nasıl geçer, yağ bezeleri nasıl yok olur ve yağ bezeleri nasıl kaybolur sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşacağız ve siz yağ bezelerine evde çözüm uygulamaları ile veda edeceksiniz. Zaten artık pek çok şeyden doğal yöntemlerle kurtulmuyor muyuz? Mecbur kalmadıkça neredeyse hiç birimiz ilaç kullanmayı istemiyoruz. İşte şimdi yağ bezelerine evde çözüm önerilerini sizlere aktaracağız.

Yağ Bezeleri Nasıl Kaybolur?

■ Bundan 2 – 3 sene önce pancar suyu ile detoks yapanların, bunun için dolunay tarihlerine göre hareket ettiklerini hatırlıyorsunuz değil mi? Çünkü pancarın içerisinde Kükürt, Bakır, Demir gibi mineraller ve A, B, C vitaminleri yer alıyor. Bu mineral ve vitaminlerin tamamının antioksidan özellikleri bulunuyor; yani kanı temizliyorlar. Bu durum detoks etkisi yaratıyor. Dolayısı ile yağ bezelerinden kurtulmak için günde bir bardak pancar suyu içebilirsiniz.

■ Yağ bezeleri nasıl yok olur dediğiniz bölgenin üzerine biraz bal sürün. Bu şekilde yarım saat bekletip, sonrasında da bölgeyi soğuk su ile durulayın. Sorununuz geçene kadar aynı işlemi her gün gerçekleştirmeniz halinde, balın doğal antibiyotik etkisi yağ bezeleriniz üzerinde kendini gösterecektir.

■ Yağ bezelerinin üzerine, gece yatmadan önce çay ağacı yağı uygulayın. Sabah uyandığınızda ise bölgeyi durulayın. Bu işlemi yağ bezeleri nasıl geçer sorunuza yanıt alana kadar her gece uygulayabilirsiniz.

■ Yağ bezelerine evde çözüm ararken, onların neden ortaya çıktığını da düşünüp, etken faktörlerden uzak durabilirsiniz. Çok yağlı beslenmek, güneş ışınlarına maruz kalmak ve testosteron hormonunun fazla salgılanması yağ bezelerini ortaya çıkartan unsurlar arasında yer almaktadır. Dolayısı ile küçük yağ bezeleriniz varsa, onları evde geçirmeye çalışırken, beslenmenizdeki yağ miktarını azaltıp, güneşe daha az maruz kalmayı sağlayabilirsiniz. Ancak sebebi her ne kadar biliyor olsanız da, yağ bezeleriniz büyük ise tedavisi için Dermatoloji uzmanına başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

■ Yağ bezeleri nasıl kaybolur sorusunun yanıtlarından bir diğeri de buhar banyosu yapmaktır. Bunu duş sırasında, sıcak suyu açıp ortamdaki buharı arttırmanın sonrasında bir süre burada kalarak sağlayabilir, sonrasında yüzünüzü sıcak su ile yıkayabilirsiniz. Ancak isterseniz buharı daha stabil bir şekilde de sağlayabilirsiniz. Bunun için bir tencerede su kaynatın. Ardından tencereyi ocaktan alın ve başınızın üzerine bir havlu koyup, sonrasında da yanmayacak şekilde o tencerenin üzerine eğilin. Her ne şekilde yaparsanız yapın, buhar yağın hareket etmesini sağlayacak ve bezedeki tıkanıklığın açılmasını sağlayacaktır.

■ Sirke de yağ bezelerine evde çözüm arayanlar için etkili bir yöntemdir. Bunun için yağ bezelerinin üzerini sirke ile silip, sonrasında da gazlı bez ile kapatabilirsiniz. Belirli aralıklarla gazlı bezi kaldırıp bölgeyi yeniden sirke ile temizleyerek yine gazlı bez ile kapatırsanız, etkin sonucu kısa süre içerisinde elde edebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.