Yağ Bezeleri Nasıl Geçer Evde?

Yağ Bezeleri Nasıl Geçer Evde?

Yağ bezeleri nasıl gider diyen pek çok kişi, özellikle yüz, boyun, ense ve göğüs bölgesinde bulunan, kanserojen olmayan ve ağrı yapmayan kırmızı renkli şişkinliklerden şikayetçi. Yağ Bezeleri Nasıl Yok Olur başlıklı konumuzu gözden geçirerek bu konu hakkında bir kaç yöntem öğrenebilirsiniz. Ancak yağ bezeleri nasıl geçer evde diyen takipçilerimiz için, farklı yöntemlerden burada da söz edeceğiz.

Yağ Bezeleri Nasıl Yok Olur?

■ Sandal ağacının içeriğinde mantarları yok eden bileşenler bulunduğu için, yağ bezeleri nasıl geçer evde diyenlere etkin çözümler sunar. Peki sandal ağacı yağ bezelerini nasıl geçirir? Bunun için yapmanız gereken tek şey, bir miktar sandal ağacını ezip üzerine krem kıvamını alana kadar gül suyu dökmektir. Ardından hazırlamış olduğunuz bu karışımı yağ bezelerinin üzerine uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Sonrasında bölgeyi ılık su ile durulayabilir ve bu işlemi günde iki kere gerçekleştirebilirsiniz. Yağ bezeleri tamamen yok olana kadar da uygulamaya devam etmeniz gerektiğini unutmayın.

■ Yağ bezeleri nasıl gider sorusunun bir diğer yanıtı da sıcak su kompres yöntemidir ki bu yöntemin pek çok soruna çözüm olduğunu çünkü sıcak suyun kan dolaşımını arttırdığını artık pek çoğumuz biliyoruz. Kan dolaşımının hızlı olması iyileşme süresini kısaltacaktır. Bu anlamda bir temiz bezi sıcak suyun içerisine batırın ve ardından fazla suyunu sıkıp yağ bezelerinin üzerine uygulayarak 10 dakika kadar beklemesini sağlayın. Bu yöntemi yağ bezeleri tamamen geçene kadar, düzenli olarak günde dört sefer uygulayabilirsiniz.

■ Doğada bulunan en doğal antibiyotiklerden biri olduğunu bildiğimiz bal da yağ bezeleri nasıl yok olur sorusunun etkili yanıtları arasında yer almaktadır. Bu anlamda bir yemek kaşığı balı yarım muz ve biraz buğday çimi ile blenderde karıştırmanız yeterli olacaktır. Elde etmiş olduğunuz ballı karışımı yağ bezelerinin üzerine gece yatmadan önce sürüp, sonrasında bunun da üzerini temiz bir bez ile kapatmalısınız. Sabaha kadar kalması gereken bu karışımı, yağ bezelerinden kurtulana kadar her gece uygulamanız gerektiğini de unutmayın.

■ Elma şırası sirkesini de yağ bezelerinden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile en fazla bir hafta içerisinde yağ bezelerinden kurtulmuş olursunuz. Bu anlamda yapmanız gereken şey, elma şırası sirkesini yağ bezelerinin üzerine uygulamak ve sonrasında üzerini temiz bir bandaj ile kapatmaktır. İşlemi her gün tekrarlayarak bir haftanın geçmesini bekleyin. Bakteriyel enfeksiyonlarla savaşabilme gücüne sahip olan elma şırası sirkesi yağ bezelerinin üzerinde sert bir tabaka oluşturmuş olacaktır. Çok nazik bir şekilde bu tabakayı kaldırın ve ardından da içerisinde bulunan sıvıyı yine nazik bir şekilde sıkarak bu sorununuzdan kurtulmuş olun.

■ Hint yağı da tercih edebileceğiniz etkili yöntemlerden bir diğeridir. Yapmanız gereken şey Hint yağını pamuğa batırmak ve ardından bu pamuğu yağ bezelerinin üzerine koymaktır. Sonrasında pamuğun üstüne de sıcak su torbası yerleştirerek bu şekilde bir müddet bekleyin. Yağ bezelerinin kısa zaman içerisinde küçüldüğüne şahit olacaksınız.

■ Antibiyotik içeriğe sahip olan bir diğer şey de aloe vera jelidir. Artık hepimiz aloe vera jelinin, bitkinin yapraklarından çıkartıldığını biliyoruz. Bu jeli günde iki kere, yağ bezelerinin üzerine, iyileşme süreci tamamlanıncaya kadar her gün gerçekleştirdiğinizde, antibiyotik etki dolayısı ile yağ bezelerinden kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz.

■ Yağ bezeleri nasıl geçer evde sorusunun yanıtlarından bir diğeri de patatestir. İçeriğinde bulundurduğu C vitamini dolayısı ile ciltteki ölü hücrelerin atılımını hızlandıran patatesi yağ bezeleri nasıl yok olur sorunuzun yanıtı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.