Ter Kokusunu Önlemenin Doğal Yolu

Ter kokusu, zaman zaman hepimizin başının belası olur. Özellikle yaklaşmakta olan yaz aylarında sık sık karşılaşsak da, kış aylarında da ter kokusu ile boğuşan insanlarla zaman zaman karşılaştığımız olmuştur. Özellikle kilosu fazla olan kişiler kış ayları da dahil olmak üzere dört mevsim ter kokusu ile savaşmak durumunda kalırlar. Peki ter kokusunu gidermek için ne yapılmalı? Yazımızda sizlere, ter kokusunu önlemenin doğal yolundan söz etmeye çalışacağız. Su; ve sabunun olduğu her yerde ter kokusundan kurtulabilirsiniz; ancak buna zamanınız olmadığında, ter kokusunu önlemenin doğal yolunu rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Ter Kokusunu Önlemek İçin Ne Yapılmalı?

Gerekli Malzemeler.

*200 gram bebek pudrası
*İki adet limon

Ter Kokusunu Önlemenin Doğal Yolu

İlk olarak, limonların suyunu sıkıp bir kasenin içerisine alın. Üzerine bebek pudrasını ilave ederek karıştırın. Ardından, ıslak mendil kullanarak kol altınızı; ya da en çok terlediğiniz bölgeyi silin, ve sonrasında çok olmamak kaydı ile, hazırlamış olduğunuz pudra, ve limonlu karışımdan alıp silmiş olduğunuz bölgeye dairesel hareketlerle uygulayın. Böylelikle, evde kendi Roll-on’unuzu hazırlamış, ve uygulamış oldunuz.

Ancak bu noktada belirtmemiz gereken bir detay bulunuyor: ter kokusunu önlemek için uygulayacağınız bu yöntem, giysilerinizde lekelere neden olabilir.

Karışımı hazırlamış olduğunuz kabın ağzını kapatmak sureti ile, buzdolabında, ortalama bir hafta saklayabilmenizin mümkün olduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası