Sütün Cilde Faydaları Nelerdir? Süt İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

sütün cilde faydalarıBu yazımızda sizlere ilk olarak, sütün cilde faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan sütün cilde faydalarından söz edeceğiz. Sonrasında ise, süt ile cilt bakımının nasıl yapılacağını kısaca aktarmaya çalışacağız. O halde, sizlere zaman kaybettirmeden, ilk olarak sütün cilde faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan sütün cilde faydalarından söz edelim. Sonrasında da süt ile cilt bakımı yapmak için bilmeniz gerekenlerden söz edelim:

Sütün cilde faydaları nelerdir? Sütün cilde faydaları arasında ilk olarak nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğinden söz etmemiz gerekmektedir. Sütün cilde faydalarından yararlanarak hem cildinizi nemlendirebilir, hem de yumuşatabilirsiniz. Sütün cilde faydalarından bir diğeri ise dudak çatlamalarını giderme etkisidir. Sütün cilde faydaları nelerdir diyenler arasında yer alıyorsanız belirtmeliyiz ki, sütün cilde faydaları arasında, cildin beslenmesi etkisinden mutlaka söz etmemiz gerekmektedir. Sütün cilde faydaları arasında yer alan diğer bir detayın ise cildin rengini normal haline getirmek, ve cildi parlatmak olduğunu belirtmeliyiz.
Sütün cilde faydalarından yararlanmak için, süt ile cilt bakımı yapmanın birbirinden farklı pek çok yöntemi bulunmaktadır. Süt ile cilt bakımı yapmak isteyenlere ilk olarak bir tonik önerisinde bulunalım:
Bir fincan süt
İki yemek kaşığı şeker
Yarım limon
Bir dilim portakal suyu
Süt ile cilt bakımı yapmak için bu malzemelerin şu şekilde kullanılması gerekmektedir: Süt, şeker, limon suyu; ve portakal suyunun birbirine iyice karıştırılması, sonrasında ise ocağın üzerine alınarak kaynatılması gerekmektedir. Kaynamasının hemen sonrasında ocaktan alacağınız karışımı bir cam kavanoz içerisine alabilir, soğuduğunda ise buzdolabına koyarak saklayabilirsiniz. Süt ile cilt bakımı yaparken bu karışımı tonik olarak kullanmanız gerekmektedir.
Süt ile cilt bakımı yaparken, sütün cilde faydaları arasında yer alan dudak çatlamalarının giderilmesi etkisinden faydalanmak isterseniz de yapmanız gereken işlem şudur: bir miktar sütü, biraz gül suyu ile karıştırmalı, ve gece yatmadan önce cildinize uygulamalısınız.
Süt ile cilt bakımında süt banyosu da yapabilirsiniz. Süt banyosu nasıl yapılır sorusunun yanıtını da sizlere hemen şu şekilde aktaralım:
Süt banyosu nasıl yapılır? Süt banyosu yapmak için, küvetin içerisini, dayanılabilecek sıcaklıkta su ile doldurmalı, içerisine ise bir litre tam yağlı süt ilave etmelisiniz. Sonrasında bu süt banyosu içerisine yatabilir, ve keyfini çıkartmaya çalışabilirsiniz. İsterseniz süt banyosunu hazırlarken, içerisine bir kaç damla parfüm de ilave edebilir, ve süt banyosunun güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası