Siyah Noktalardan Nasıl Kurtuluruz? Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Bu yazımızda sizlere, siyah noktalardan nasıl kurtuluruz; ve siyah noktalardan nasıl kurtulabiliriz sorularının yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Siyah noktalardan nasıl kurtulabilirim diyor; ve siyah noktalardan kurtulmanın doğal yollarını arıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden sizlere, siyah noktalardan nasıl kurtuluruz sorusunun yanıtları arasında yer alan, siyah noktalardan kurtulmanın doğal yollarını anlatalım:

Siyah noktalardan nasıl kurtuluruz diyenlere ilk önerimiz, yumurtanın beyazından faydalanmaları olacaktır. Bunun için, bir yumurtanın beyazı cilde sürülür, ve kuruması beklenir; sonrasında bir yumurtanın beyazı daha yüze sürülerek, ikinci katman uygulamasından sonra 15 dakika beklenir, ve bunun sonrasında bir havlu ılık su ile ıslatılır. Ardından da yüzde bulunan yumurta beyazının bu ıslak havlu ile silinmesi gerekmektedir. Siyah nokta oluşumunun önlenmesinde de yumurtanın beyazı ile gerçekleştirilen bu uygulamadan yararlanılabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Çünkü yumurta beyazının, gözenekleri sıkılaştırma özelliği bulunmaktadır.
Siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları arasında yer alan bir diğer detay da, şeker; ve limon suyu karışımının cilde uygulanmasıdır. Şekerin peeling özelliği; ve limon suyunun da, siyah noktalara karşı etkin maddeler barındırması dolayısı ile uygulanması gereken şekerli limon suyu karışımının, ciltte on dakika bırakılması, sonrasında ise soğuk su ile cildin durulanması gerekmektedir.
Elma sirkesi, ve karbonat karışımı da siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları arasında yer almaktadır. Elma sirkesi; ve karbonat ile, koyu bir macun kıvamı elde edilir; sonrasında ise siyah noktaların üzerine uygulanan bu karışımın, bir kaç dakika beklemenin ardından soğuk su ile durulanır. Bu uygulamanın, cildi ölü hücrelerden arındırma etkisinin; yani peeling özelliğinin bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası