Siyah Noktalardan Evde Nasıl Kurtulurum?

Siyah noktalar, özellikle genç kızların korkulu rüyası cilt problemleri arasında yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere, siyah noktalar evde nasıl giderilir; ve siyah noktalar evde nasıl temizlenir sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Siyah noktalardan evde nasıl kurtulurum sorusunun yanıtı aslında oldukça basit. Yeter ki neler yapmanız gerektiğini bilin… Siyah noktalar kaderiniz değil… İşte detaylar:

Siyah Noktalardan Evde Nasıl Kurtulurum?
Siyah Noktalar Evde Nasıl Temizlenir?
Siyah Noktalar Evde Nasıl Giderilir?

• Siyah noktalardan kurtulmak için gözeneklerinizi açmanız gerekmektedir; ve siz bunu, antiseptik etkili sebzelerle rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ve bu antiseptik etkili sebzeler arasında yer alan en önemli isimlerden biri de domatestir. Zaten yemeklerinizi yaparken bir kaç tane domatesin kabuğunu soyuyorsunuz öyle değil mi? Siyah noktalarınızdan kurtulmak için yapmanız gereken, soyduğunuz kabukları çöpe atmak yerine yüzünüze uygulamaktan ibaret… Eğer bunu gece uyumadan önce yaparsanız da, etkiyi daha fazla arttırabileceğinizi belirtmeliyiz.

• Asitli bir yiyecek olan limonun da antiseptik etkisi büyüktür. İçeriğindeki C vitamini dolayısı ile bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan kurtulmak adına içtiğiniz limon suyunu, antiseptik, ve antioksidan özellikleri dolayısı ile cildinize de uygulayabilirsiniz. Ama bir kere daha belirtelim: Limon asitli yapıdadır. Seyreltmeden kullanırsanız cildinize zarar verip, tahriş olmasına neden olabilirsiniz. Taze sıktığınız limon suyunun içerisine bu nedenle biraz da su ilave edin. Eğer limonun, siyah noktalardan kurtaran etkisini biraz daha arttırmak isterseniz tuz da ilave edebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı cildinize, siyah noktaların olduğu bölgelere uygulayın, ve kuruması için bekleyip sonrasında yıkayın. Eğer gece uyumadan önce uygular; ve sabaha kadar beklerseniz, etkiden daha iyi şekilde yararlanabileceğinizi de belirtmeliyiz.

• Yumurta beyazı, ve bal karışımının da siyah noktalar üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır; ve bu karışım sayesinde cildiniz gerileceği için, var olan küçük kırışıklıklarınızdan da kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken, çiğ yumurtanın akı ile balı karıştırıp bir macun kıvamına getirmektir. Ardından, daha çok siyah noktaların olduğu bölümler olmak üzere tüm yüzünüze bu karışımı uygulayın. Yarım saat bekleyin, ve sonrasında cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

• Balı esmer şekerle karıştırarak da ölü deriden; ve siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Eşit miktar bal, ve esmer şekeri karıştırıp siyah noktalarınızın üzerine uygulayın; ve hafifçe ovun. Sonrasında da 15 dakika bekletip, ılık su ile cildinizi durulayın.

• Karbonatın da siyah noktalar üzerinde olumlu etkisi olduğunu belirtmeliyiz. Bunun için iki çorba kaşığı karbonatın içerisine, karışım macun kıvamına gelene kadar su ilave edin. Ardından siyah noktaların üzerine bu macunu, cildinize zarar vermemek adına hafif şekilde ovarak uygulayın. Karbonat sadece siyah noktaları değil cildi de temizler, ve beyazlamasını olanaklı hale getirir.

• İki çorba kaşığı esmer şekerin içerisine bir kaç damla taze sıkılmış limon suyu ekleyerek yoğun bir karışım elde edin, ve bu karışımı özellikle siyah noktaların üzerine uygulayın. Siyah noktalardan kurtulmanın yanında cildinizin ölü deriden arındığına; ve asit dengesinin sağlandığına da şahit olabileceksiniz.

• Zerdeçalın da siyah noktalar üzerinde olumlu etkileri vardır, ve bu etkilerden yararlanmak için iki farklı yöntem deneyebilirsiniz. İlk olarak, sit, ve kırmızı sandal ağacının içerisine bir miktar zerdeçal ekleyinç Elde edeceğiniz karışımın bir hamur halini almasının sonrasında cildinize, özellikle de siyah noktalarınızın üzerine uygulayın. On dakika bekleyip, ardından cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

• Zerdeçal ile, siyah noktalardan kurtulmak için yapabileceğiniz bir diğer karışım da, iki çay kaşığı nane suyunun içerisine ekleyeceğiniz zerdeçaldır. Bu karışımı da siyah noktaların üzerine uygulamanız gerekir. Kuruyana kadar bekleyip, sonrasında cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

• Antiseptik etkili bir diğer şey de çay ağacı yağıdır. Siyah noktalardan kurtulmanıza yardımı dokunmayacak olan çay ağacı yağının etkisi, siyah noktalarınızdan kurtulduktan sonra başlar; ve yeni oluşumların önlenmesi adına cilde her gün rahatlıkla uygulanabilmektedir.

• Siyah noktalarınızdan, onları sıkarak da kurtulabilirsiniz. Bunun için özellikle duş sonrası zamanları denemenizi öneriyoruz. Yapmanız gereken, gözenekleriniz açılmışken, siyah noktayı iki taraftan sıkıştırıp sıkmaktan ibaret. Ancak eğer bu uygulamayı yaparken acı hissederseniz, bir daha tekrarlamamanız önerilmektedir. Acı hissetmediğiniz takdirde, siyah noktaları kökünden çıkartabilmeniz çok daha iyi sonuç verecektir.

• Siyah noktaların oluşumunda yağların önemi çok büyüktür. Elinizi cildinize dokundurur; saçlarınızı yağlı bırakırsanız, yüzünüze yağ bulaşacak, ve dolayısı ile yağlanan yüzünüzde siyah noktalar daha kolay oluşacaktır. Bu nedenle bu etkenlerden uzak durmalısınız. Cildinizi günde 4 – 5 sefer duru su ile yıkayarak temizlemeli, temizleyicilerden yararlanmamaya dikkat etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası