Siyah Noktalar İçin Doğal Çözümler

Siyah Noktalar İçin Doğal Çözümler

Siyah noktalar hepimizin başına bela olmakla birlikte, aslında kurtulmanın da çok zor olmadığı cilt problemleri arasında yer alırlar. Oluşumları için tek bir gözeneğin tıkalı olması, ve bunun için de cilt temizliğinin yapılmamış olması yeterlidir. Kurtulmanın doğru yolunu bilmez isek, bu kolay oluşan siyah noktalarla başa çıkmamız zor olacaktır; ama, siyah noktalar için doğal çözüm yöntemlerini bilirsek de, onlarla kolay bir şekilde savaşabiliriz. Peki siyah noktalar için maske yapımını hiç denediniz mi?

Siyah Noktalar İçin Doğal Çözümler

Siyah noktalar için maske yapımında, ilk olarak bal maskesini gözden geçirelim… Bunun için gerekli malzemeler şu şekilde:

Siyah Nokta Maskesi Ve Siyah Nokta Giderici Maske Yapımı

*1 yemek kaşığı esmer şeker
*1 yemek kaşığı bal

Yapmanız gereken şey, ilk olarak bu malzemeleri, bir kase içerisinde güzelce karıştırmaktır. Sonrasında da, her gün, oval hareketlerle cildinize, hazırlamış olduğunuz bal maskesini uygulamalısınız. Burada, bal maskesi ismini kullanıyor olsak da, aslında etkili olan esmer şekerdir. Pütürlü bir yapısının bulunması dolayısı ile siyah noktalarla başa çıkabilmeniz adına sizin için oldukça etkili bir maskedir esmer şekerli bal maskesi…

Siyah Nokta Maskesi Yapmak İçin Siyah Nokta Maskesi Tarifi Önerileri

Denemenizi önereceğimiz bir diğer maskenin adı ise limon maskesi… Gerekli malzemeler şu şekildedir:

*1 tane yaban turpu
*1 tatlı kaşığı bal
*1 çorba kaşığı limon suyu
*1 çorba kaşığı sirke

Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Limonun Cilde Faydaları Nelerdir?

Limon maskesini hazırlamak adına ilk olarak yaban turpunun suyunu almalısınız. Sonrasında, bu suyu bir kase içerisine koyup, üzerine de limon suyunu, sirke, ve balı ilave edin. Tüm malzemeleri birbirine iyice karıştırın. Elde ettiğiniz limon maskesini, siyah noktaların bulunduğu cildinize masaj yaparak uygulayın, ve sonrasında da yirmi dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.