Siyah Noktalar Evde Nasıl Giderilir?

Bir kadın, cildinin pürüzsüzlüğü oranında güzel, bakımlı; ve dolayısı ile de kendinden emindir. Ancak siyah noktalar, istesek de, istemesek de başımıza bela olabilir; ve başlangıcı bu kadar kolay olan cilt probleminin sonlanması sanıldığı kadar kolay olmayabilir… Ancak şunu da unutmamak gerekir: Siyah noktalar evde nasıl giderilir, siyah noktalar evde nasıl temizlenir sorularının doğal, doğal olduğu kadar da kolay yanıtları bulunabilmektedir. Biz sizlere o hem doğal, hem de kolay yanıtlardan söz edeceğiz.

Siyah Noktalar Evde Nasıl Temizlenir?
Siyah Noktalar Evde Nasıl Giderilir?

• Siyah noktalardan kurtulmak için deneyebileceğiniz ilk yöntem: bir tencerenin içerisinde su kaynatmak, sonrasında ocaktan aldığınız bu suyun içerisine bir kaç kaşık elma sirkesi koymaktır. Ardından bir havlu alın, ve başınızı tencerenin üzerine eğip, havluyu da başınızın üzerine koyun. Bu şekilde, buharın dağılmadan, sadece yüzünüze gelmesini sağlayın. Ve bir kaç dakika bu şekilde beklemenin ardından da yüzünüze peeling uygulayın…

• Biraz önce belirtmiş olduğumuz buhar banyosu ile zaten gözenekleriniz açılıp genişlemiş olacaktır. Artık yapmanız gereken, iyi bir peeling ile, yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmaktır. Peki bu peelingi nasıl yapabilirsiniz? Pek çok peeling piyasada satılmakta, ve evde hazırlanacak tarifler de bulunmaktadır, ama bizim size önerimiz. jelatin tozundan yararlanmanız. Peki nasıl? Bir aktara gidip jelatin tozu satın alın. Sonrasında almış olduğunuz bu tozden bir tatlı kaşığı alıp, bir porselen, ya da cam kase içerisine koyun. Üzerine 1.5 tatlı kaşığı da süt ilave edin, ve bu iki malzemeyi olabildiğince birbirine karıştırın. Bu karışımı mikrodalga fırına atıp 10 saniye bekletin, ve çıkartıp siyah noktaların üzerine uygulayın. Ancak hemen yapışacağı için el çabukluğunun önemini de unutmayın. Hazırlamış olduğunuz jelatin tozu karışımının cildinizde kurumasını bekleyin, bunun için gerekli süre ortalama yarım saattir. Sonrasında, bir kenarından tutup soyarak cildinizden jelatin tozu maskesini çıkartabilirsiniz. Ama çok hassas bir cildiniz varsa, beyaz tenliyseniz, uygulamada dikkatli olmalısınız.

• Yumurta da siyah noktalardan kurtulmak için deneyebileceğiniz bir diğer malzeme… Yapmanız gereken ise, bir kasenin içerisine kıracağınız yumurtayı iyice çırpmak, ve sonrasında siyah noktaların üzerine bir kat sürüp kurumasını beklemektir. Ardından bir kat daha sürmeli; ve bu şekilde de 15 dakika kadar beklemelisiniz. Bu işlem, siyah noktaların cildiniz tarafından kusulmasını sağlayacağı için, yumurtaları cildinizden arındırmanızın sonrasında, siyah noktaları da rahatlıkla temizlemeniz mümkün olacaktır.

• İki yemek kaşığı balı biraz ısıtıp, sonrasında üzerine bir kaç damla limon suyu sıkın; ve ardından da her iki malzemeyi güzelce karıştırıp macun halini almasını sağlayın. Ardından siyah noktalarınızın üzerine sürerek bir kaç dakika ovalayın. Sonrasında bu şekilde 15 dakika kadar bekleyin. Son olarak cildinizi bol su ile durulamanız yeterli olacaktır.

• Bir yemek kaşığı yulaf ununu sıcak su içerisinde, kıvama gelene kadar pişirin. Ardından ocaktan alıp, içerisine bir tatlı kaşığı da badem unu ilave edin. Ve sonrasında hazırlamış olduğunuz macun kıvamındaki yulaf maskesini cildinize ovalamak sureti ile uygulayın. Bir süre sonra ovalamaktan vazgeçin, ve bu şekilde 15 dakika kadar daha bekleyin. Ardından cildinizi bol su ile durulayabilirsiniz.

• Bir miktar karbonatın üzerine, macun kıvamını alana kadar elma sirkesi dökün, ve ardından elde ettiğiniz karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgeye uygulayın. Bu şekilde 7 dakika kadar bekleyin, ve ardından cildinizi bol soğuk su ile durulayın.

• Bir yemek kaşığı yoğurt içerisine bir kaç damla limon suyu ilave edin, ve sonrasında elde ettiğiniz karışımı tüm yüzünüze uygulayın. Bu şekilde 15 dakika bekleyin; ve ardından da cildinizi bol su ile durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası