Siyah Nokta Maskesi Yapmak İçin Siyah Nokta Maskesi Tarifi Önerileri

Bu yazımızda sizlere siyah nokta maskesi önerilerinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Siyah nokta maskesi tarifi alabileceğiniz yazımız içerisinde, siyah nokta maskesi evde uygulamalarını gerçekleştirebileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de baş belası siyah noktalarınız var ise, ve siyah nokta maskesi tarifine gereksinim duyuyorsanız, hiç zaman kaybetmeden siyah nokta maskesi evde nasıl uygulanır göz atalım:

Siyah nokta maskesi tarifi için gerekli malzemeleri öncelikli olarak alalım:
Altmış gram süsen kökü tozu
Yüz yirmi gram dövülmüş badem
On beş gram zeytinyağı sabunu rendesi
İki çorba kaşığı su
İki yüz elli gram yulaf unu
Siyah nokta maskesi evde bu malzemelerle şu şekilde uygulanmaktadır: Süsen kökü tozu, dövülmüş badem, zeytinyağı sabunu rendesi; ve yulaf unu karıştırılır; daha sonra içerisine su da eklenerek siyah nokta maskesinin bir macun kıvamını alması sağlanır. Hazırlanan bu macunun, siyah noktaların üzerine ovularak sürülmesi gerekmektedir. Sonrasında ise bir saat beklenilerek yıkanmalıdır.
Siyah nokta maskesi için gerekli olan diğer malzeme grubunu da şu şekilde aktarabiliriz:
Bir fincan kaynar su
Üç damla tentürdiyot
Bir çorba kaşığı magnezyum sülfat
Siyah nokta maskesi evde uygulamak amaçlı siyah nokta maskesi tarifini şu şekilde aktarmamız gerekmektedir: Kaynar suyun içerisinde tentürdiyot, ve magnezyum sülfatın eritilmesi, sonrasında da cilde uygulanması gerekmektedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası