Siyah Maske Nedir?

Son zamanlarda, cilt sağlığı ve cilt bakımına göstermiş olduğumuz önem gün gün daha da artmakta ve bu anlamda, belki yüz yıllardır var olan doğal mucizeler yeniden keşfedilmekte; belki de günümüz koşullarına uygun yeni ürünler geliştirilmekte… Siyah maske de, var olan doğal mucizelerden bir tanesi… Yazımız içerisinde sizlere, siyah maske nedir, siyah maske ne işe yarar gibi soruların yanıtlarından söz edip, sonrasında da siyah maske kullanımını anlatacağız…

Siyah Maske Nedir?

Çok uzun yıllardan bu yana toprağın altında kalmış olan polifenollerin işlenerek, cilt bakımında kullanılan, rengini doğal özütlerden almış, hazırlanırken çeşitli testlerden geçmiş, genel olarak tüm cilt tiplerine uygun olan; ama kullanmadan önce yine de bir dermatoloğa sorulması gereken maskeye siyah maske adı verilmektedir.

Siyah Maske Ne İşe Yarar?

Siyah nokta ve sivilce oluşumunu önler.
■ Ciltte kan dolaşımını arttırır; nem dengesini korur.
■ Ödem ve iltihapları giderme etkisi gösterir.
■ Cildin yenilenmesine katkıda bulunur.
■ Yaşlanma belirtilerini azaltır.
■ Cilt için detoks etkisi gösterir.
■ Cildi hafifletir ve tazelenmesine katkıda bulunur.
■ Cildi ölü hücrelerden temizleyerek, cildin sıkılaşmasına katkıda bulunur.

İçeriğinde Potasyum, Kalsiyum, Çinko ve doğal polifenolerin bulunmasının tercih edildiği siyah maske kullanımı, ilk yarım saat daha etkin yararlar sağlamaktadır.

Siyah Maske Kullanımı

■ İlk olarak cildinizi güzelce temizleyin.
■ Siyah maskeyi, göz ve dudak çevresi hariç olmak üzere cildinize uygulayın.
■ Bu şekilde en çok yarım saat bekleyin.
■ Ardından da cildinizi ılık su ile durulayın.

Siyah maskeyi, haftada 2 – 3 kere kullanabilirsiniz. Uygulamanın hemen sonrasında makyaj yapmamanız önerilmektedir.

Evde Sivilce Geçirme Yöntemleri

Cildinizdeki gözenekleri açarak, siyah noktaların yüzeye çıkmasını sağlayacak olan siyah maske, ilk kullanım sonrasında cildinizin daha parlak ve temiz görünmesini olanaklı hale getirecektir. Tüm bu etkilerin yanında, yine ilk kullanım sonrasında cilt tonunuzda bir eşitlenme durumu da söz konusu olacaktır.

Siyah maskeyi üçüncü kullanımınızın sonrasında, artık siyah noktalarınızda büyük oranda azalma göreceksiniz. Her zamankinden daha pürüzsüz ve lekesiz olacak olan cildiniz, varsa akneler ve iltihaplanmalardan da arınacaktır. Cildinizin daha canlı olduğunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Bitkisel Yağların Cilde Faydaları

Sekizinci kullanımın sonrasında ise, artık cildinizde siyah nokta problemi kalmamıştır. Cildinizin düzeldiğini gözünüzle görebilir, akne ve lekelenmelerin çok büyük oranda giderildiğine şahit olabilirsiniz. Sıkılaşmaya da başlamış olan cildinizde, özellikle alın ve göz çevresindeki kırışıklıklar azalmaya başlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası