Sivilceleri Yok Etmenin Yolları

Sivilceler, hem kadınlar; hem de erkekler için önemli güzellik sorunları arasında yer almaktadır. Özellikle ergenlik döneminin önemli problemleri arasında yer alan sivilce nasıl geçer peki? Yazımız içerisinde sizlere, sivilceleri yok etmenin yollarından; ve evde sivilce geçirme yöntemlerinden söz edeceğiz. Artık sivilceleriniz sizin ne güzelliğinize gölge düşürecek, ne de psikolojinizi bozacak…

Sivilce Nasıl Geçer?

■ Evde sivilce geçirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, her şeyin öncesinde beslenmenize dikkat etmelisiniz… Şekerli, tuzlu, yağlı, ve asitli şeylerden elinizden geldiğince uzak durmanızı öneriyoruz.

■ Fazla kullanılan A ve E vitaminleri ile, Krom, Çinko, ve Selenyum minerallerinin de sivilce oluşumunu tetikleyeceğini, bu nedenle, bu vitamin, ve mineral içeriğine sahip besinlerin de gereğinden fazla tüketilmemesi gerektiğini belirtelim.

■ Bazı ilaçların Sivilce oluşumunu tetikleyeceğini unutmayın. Bu ilaçların başında doğum kontrol hapları gelir. Bunun yanında, içeriğinde Bravid, Progesteron ve İyodid bulunan ilaçları da elinizden geldiğince az kullanmalısınız.

■ Sivilceleri yok etmenin yollarından bir diğeri de mekanik yağ kullanımı gerçekleştirmemektir.

■ Cilt bakım ürünleri; ve makyaj malzemelerinin içeriğinde yağ bulunmamasına dikkat edin. Söz konusu bu yağlar, gözeneklerinizin tıkanarak, hava almasını önlemesi dolayısı ile sivilce oluşumu gerçekleştirmektedir.

■ Gece boyu yüzünüzle temas halinde olan yastık kılıflarını, içeriğinde koku bulundurmayan ve renk koruma etkisine sahip olmayan deterjanlar ile yıkayın.

■ Günde en az iki kere yüzünüzü yıkayıp, fazla yağın cildinizden uzaklaşmasını sağlayın.

Hiç Neden Sivilce Çıkar Diye Düşündünüz Mü?

■ Bir çay kaşığı toz papatya içerisine, birer yemek kaşığı bal, ve buğday unu karıştırın. Karışıma bir tane yumurta sarısı ekleyin. Sonrasında, ilk olarak yüzünüzü papatya çayı ile yıkayarak temizleyin ve ardından hazırlamış olduğunuz karışımı sivilceli cildinize uygulayın. Bu şekilde bir saat bekleyin. Ve yeniden yüzünüzü, sıcak olan, yeni hazırlanmış papatya çayı ile durulayın. Her ne kadar uzun sürüyor olsa da, bu uygulamayı günde iki kere gerçekleştirin. Sonrasında sivilceler geçince, on gün daha uygulamaya devam edin. Artık sivilcelerinizden kurtulmanın zamanı gelmişti zaten değil mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası