Sivilce Nasıl Geçer?

Sizin de başınız pek çok kişi gibi sivilcelerinizle dertte; ve siz onların da ömrünüzün sonuna kadar sizinle birlikte yaşayacağını mı düşünüyorsunuz? Hayır, aslında ne yapmanız gerektiğini bilirseniz sivilcelerden mümkün olan en kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Peki sivilce nasıl geçer? Yazımız içerisinde sizlere, sivilce geçirmenin doğal yolları; ve sivilce geçirmenin doğal yöntemlerinden söz etmeye çalışacağız.

Sivilce Nasıl Geçer?

• Buzun, sivilce geçirmenin doğal yöntemleri arasında yer aldığını belirterek, yapmanız gerekenin ise, buzu bir beze sararak sivilcenin üzerine koyup bir kaç saniye beklemek, sonrasında bir kaç dakika ara verip aynı işlemi tekrarlamak olduğunu belirtelim. Peki buzun sivilce üzerindeki olumlu etkisi nedir? Hem sivilcenin kızarıklığını gideren buz, hem de şişliğin azalmasını olanaklı hale getirir. Aynı zamanda kan dolaşımını arttırdığı için gözenekleri güçlendirir, kir; ve yağdan cildin arınmasını olanaklı hale getirir.

• Sivilce geçirmenin doğal yollarından bir diğeri de limon ile uygulanır; ancak hassas cildi olanların bu uygulamayı yapmamaları şiddetle önerilir. Peki limon ile sivilce nasıl geçer? Yapılması gereken işlem, limon suyunu sıkıp, bir pamuk yardımı ile sivilce üzerine uygulamak, ve bu şekilde beklemektir; ya da eşit ölçülerde tarçın ile limon suyunu karıştırıp sivilcenin üzerine uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri gece yatmadan önce uygulayarak sabah uyandığınızda cildinizi yıkamanız gerekmektedir. Limonun içeriğinde bulunan C vitamini, sivilceyi kurutma etkisi göstermektedir.

• Çay ağacı yağı ile de, başta sivilceler olmak üzere, siyah; ve beyaz noktalarınızla vedalaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir pamuğu çay ağacı yağına batırmak, ve cilde uygulamaktır, ya da bir kaşık aloe vera jelinin içerisine bir kaç damla çay ağacı yağı ekleyerek de bu karışımı cildinize uygulayabilirsiniz. Her iki yöntem için de bekleme süresi yirmi dakikadır. Sonrasında cildinizi yıkamanız gerekir. Çay ağacı yağı, antibakteriyel içeriği dolayısı ile hem kızarıklıkları alır; hem de şişliği azaltırç

• Gece yatmadan önce sivilcelerinizin üzerinize diş macunu uygulayıp, sabah uyandığınızda cildinizi yıkayabilirsiniz. Bu işlem de sivilce nasıl geçer sorusuna yanıt oluşturup, ilk anlatmış olduğumuz buz işlemi ile birlikte uygulanırsa daha da etkin sonuç yaratmaktadır.

• Bir geniş kap içerisinde suyu kaynatın; sonrasında da bu suyun buharından yararlanmak adına yüzünüzü kabın üzerine tutun. Bu şekilde bir kaç dakika bekleyin. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulayın. Ve ardından içeriğinde yağ olmayan bir nemlendiriciyi cildinize uygulayın. Buhar gözeneklerinizin açılmasını, bu sayede kir, ve yağın cildinizden arınmasını olanaklı hale getirir.

• İlk olarak bir diş sarımsağı ortadan ikiye kesin, sonrasında da cildinizde bulunan sivilcenin üzerine bastırarak beş dakika bu şekilde bekleyin. Ardından cildinizi ılık su ile durulayın. Bu işlemi günde bir kaç kere gerçekleştirebilirsiniz. İçeriğinde bulunan Sülfür sayesinde sivilce geçirmenin doğal yöntemleri arasında yer alan sarımsak, virüs, ve mantarların giderilmesinde de oldukça etkili bir yöntemdir.

• Su, karbonat; ve limon suyunu karıştırıp bir macun kıvamını almasını sağlayın. Sonrasında cildinizi yıkayın; ve nemli hale gelene kadar suyunu alın. Ardından karbonat ile hazırlamış olduğunuz macunu cildinize uygulayıp bir kaç dakika bekleyin. Sonrasında ılık su ile cildinizi durulayın. Bu uygulamayı günde iki kere gerçekleştirin, ama cildiniz hassas ise bu uygulamadan uzak durun. Karbonatın gözenekleri açarak, ölü deriyi, yağı; ve kiri temizleme özelliği bulunmaktadır.

• Bal da sivilce geçirmenin doğal yolları arasında kullanılmaktadır. Bunun için yapmanız gereken, bir pamuğu bala batırmak, sonrasında sivilcenin üzerine uygulayarak yarım saat boyunca geçmesini beklemektir. Ardından cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz. Ya da, balı tarçın ile karıştırarak macun kıvamına gelmesini sağlayın, ve bu macunu cildinize gece yatmadan önce uygulayıp, sabah yüzünüzü yıkayın. Balın doğal antibiyotik etkisi, problemlerin giderilmesini hızlandırıcı etki göstermektedir.

• Yüzü rahatlatma etkisi dolayısı ile salatalığı, ve salatalık suyunu da kullanabilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz iki şey vardır: Ya iki salatalığı doğrayarak suyun içerisine atar, bu şekilde bir saat bekleyip, suyu süzerek içer; ya da yüzünüzü yıkarsınız. Ya da, rendelenmiş salatalığı yüzünüze maske şeklinde uygular, 15 dakika bekleyip, sonrasında da cildinizi yıkarsınız. Salatalığın yüzün rahatlaması adına katkısı bulunmaktadır.

• Papayadan da sivilcelerinizden kurtulmak adına yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, papayayı ezip suyunu almak, ve bu suyu cildinize uygulayarak 15 dakika beklemek; sonrasında da cildinizi yıkamaktır. İçeriğindeki A vitamini dolayısı ile papaya, iltihabın azalmasını sağlayıcı etki göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası