Sivilce Kürleri İle Evde Sivilce Tedavisi Yapabilirsiniz

Sivilce sorunu ile nasıl baş etmesi gerektiğini bilmeyen kişiler, uzmanların, evde sivilce tedavisi ve evde sivilce maskesi önerileri ile, sivilce kürleri uygulayarak sivilcelerinden en kısa zamanda kurtulabilirler. Biz de size bu yazımızda, bitki uzmanlarının evde sivilce tedavisi ve evde sivilce maskesi önerilerini anlatacağız; ve sivilce için bitkisel çözüm önerilerinden faydalanmanızı sağlayacağız…

Bitki uzmanlarının sivilce kürlerine baktığımızda karşımıza ilk olarak sivilce kürü 1 çıkıyor. Sivilce kürü 1’in hazırlanışını ise bitki uzmanları şu şekilde açıklıyor: bir bardak suyun içine 10 gram ceviz yaprağı eklenir. Elde edilen karışım on dakika kaynatılır. Ve hazır olan karışım ile sivilcelerin üzerine masaj uygulanır.
Bitki uzmanlarının sivilce kürlerinde uzmanlarımızın ikinci sivilce kürü ile karşılaşıyoruz. Uzmanlardan ikinci sivilce kürünün yapılışını öğrenelim: Evde sivilce tedavisi ve evde sivilce maskesi uygulamaları içinde, sivilce için bitkisel çözüm önerilerinden bir tanesi olan bu yöntemin uygulanışı taze sinir otları ile gerçekleştirilmektedir. Ezilen taze sinir otu lapa haline getirildikten sonra sivilcelerin üzerine uygulanmalıdır.
Evde sivilce tedavisi uygulamaları dahilinde bitki uzmanlarının sivilce kürleri arasında yer alan bir diğer sivilce kürü de yine sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında yer almaktadır. Evde sivilce tedavisi için uygulanması gereken şey sabun otunu kaynatmaktır. Kaynatılan sabun otunun suyu ile sivilceli cildin yıkanması gerekmektedir.
Evde sivilce maskesi uygulamalarından bir diğeri ise, sivice kürlerinin dördüncüsüdür. Sivilce için bitkisel çözüm yöntemlerinden bir tanesi olan bu yöntemde marul yapraklarının sıkılması durumu söz konusudur. Marul yaprakları sıkılıp da alınan marul suyu ile sivilcelerin üzerlerine masaj yapılır.
Bitki uzmanlarının evde sivilce tedavisi için önerdiği bir diğer sivilce için bitkisel çözüm önerisi ise, 20 gram marul yaprağının ince bir şekilde doğranarak, 3 bardak suyun içerisine atılır; ve marullu su karışımı iki saat kaynatılır. Kaynama işleminin sonunda ise marul suyu ile sivilcelerin üzerine kompres yapılır.
Bitki uzmanlarının sivilce için bitkisel çözüm önerileri arasında yer alan ve bizim sizlere önereceğimiz son evde sivilce tedavisi yöntemi ise şu şekildedir: civanperçemi 5 dakika kaynatılır. Kaynatılan civanperçemi 15 dakika bekletilir; ve civanperçeminin suyu ile, gün içerisinde bir kaç sefer, sivilcelerin üzerine kompres uygulanır…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.