Sırtımdaki Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

Sırtımdaki Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

Ergenlik dönemi, sivilcelerin yoğun olduğu dönemler olabilir, ancak çekirdek çitlediğinizde, ya da çikolata yediğinizde de başınız sivilcelerinizle derde girebilir. Yüzünüzde çıkan sivilceler belki kötü bir görünüme neden olur, ancak sırtımdaki sivilceler nasıl geçer sorusunu soran da çok sayıda insan vardır… Malum, sırttaki sivilcelerin kaşıntı yapması durumu söz konusudur. Peki, sırtımdaki sivilcelerden nasıl kurtulurum, ya da sırtımdaki sivilceler için ne yapabilirim diyen kişiler, küçük bazı püf noktaları ile, bu problemden nasıl kurtulabilirler? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz:

Sırtımdaki Sivilceler İçin Ne Yapabilirim?
Sırtımdaki Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?
Sırtımdaki Sivilceler Nasıl Geçer?

• Gözeneklerin kapalı olması, sadece sırt değil, tüm vücutta sivilce oluşumuna neden olur. Ve ter, gözeneklerin kapanma nedenleri arasında yer almaktadır. Eğer dar kıyafetler giyiyor; ve kumaş seçiminde cildinizin hava almasını engelleyen kumaşlara yöneliyorsanız, ter vücudunuzda kalır, ve sivilce oluşumuna neden olur. Bu sebeple, bol, pamuklu, hava alımını olanaklı hale getiren kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Sivilcelerden Kurtulmak İstiyorum

• Eğer terliyorsanız, ve uzun saçlarınız varsa, saçlarınızın ter dolayısı ile ensenize; ve sırtınıza yapışması durumu da söz konusu olacaktır. Bu nedenle, olabildiğince saçlarınızı toplamaya özen gösterin.

• Vücudunuza deyen her türlü giysi, ve eşyayı sık sık yıkamalısınız. İç çamaşırlarınız, giysileriniz, çarşaflarınız bu noktada oldukça önemlidir.

• Egzersiz sonrasında terlediğinizi unutmayın. Bu terin gözeneklerinizi tıkayıp, kiri vücudunuza yapıştırmaması adına egzersiz sonrasında hemen duş almalısınız.

• Kullandığınız duş jelinin iyi olmasına dikkat edin, ve duş sırasında vücudunuzu keseleyin. Böylece hem temizliğinizden emin olursunuz; hem de kese, peeling etkisi göstereceği için gözenekleriniz açılır. Dolayısı ile sivilce problemi ile karşılaşmazsınız.

Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

• Kullanacağınız çamaşır deterjanı da bu noktada çok önemlidir. Özellikle kokulu olanlardan uzak durmanız gerekir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.